bylinkové čaje

Bylinkové čaje na jaro

Hledáte vhodné bylinkové čaje na jaro? Chcete, aby vám dodaly energii a zároveň pročistily organismus? A přitom nechcete pít pořád jedno a to samé? Pak zkuste střídat tyto bylinkové čaje.

Pampeliškový čaj z kořene

Na tento detoxikační čaj budete potřebovat 1 díl sušeného kořene pampelišky + 1 díl natě řebříčku + 1 díl natě rozrazilu. Vše zalijte 0,25 litrem vroucí vody a nechte 15 minut louhovat. Přeceďte a popíjejte teplé. Je to výborný čaj na jarní detoxikaci a proti jarní únavě.

Kopřivový směsový čaj

Na tento čaj potřebujeme 1 díl kopřivových listů, 1 díl natě třezalky, 1 díl natě řebříčku, a pokud nepřipravujeme čaj pro těhotné a kojící ženy, pak můžeme přidat ještě 1 díl listů šalvěje. Vše zalijeme studenou vodou, přivedeme k varu, odstavíme a necháme 15 minut stát. Přecedíme a pijeme teplé až 2 šálky denně. Čaj má výborné detoxikační účinky.

Maliníkový čaj pro ženy

Jarní čaj pro ženy, aby zůstaly mladé a krásné, připravíte z listí maliníku. Zalijte hrst listů vroucí vodou, ponechte 15 minut louhovat a poté přeceďte a pijte jeden šálek ráno.

Kontryhelový čaj na ženské obtíže

1 díl listů kontryhele + 1 díl listů jitrocele + 1 díl květů bezu zalijeme vroucí vodou a necháme 10 minut louhovat. Přecedíme a pijeme vlažné při bolestivé nebo silné menstruaci apod.

byliný čaj - Bylinkové čaje na jaro

Sedmikráskový čaj pro děti

Děti milují kvítky sedmikrásek, takže jim bude chutnat i sedmikráskový čaj. Hrst květů sedmikrásek přelijeme šálkem vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a po přecezení pijeme ještě teplé. Můžeme osladit medem, nejlépe od včelaře, anebo vlastním pampeliškovým apod.

Jarní čaj proti kašli

1 díl podbělu (květů) + 1 díl květů divizny + 1 díl listů jitrocele zalijeme vroucí vodou, necháme 15 minut louhovat, přecedíme, dětem můžeme přisladit medem a pijeme teplé.

 

Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE

 

 

Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář