caj z bylinek

Nejčastěji užívané bylinky proti virózám, na které se můžete spolehnout

Bylinky proti virózám: V současné době je asi nejobávanější nemocí koronavirus, o kterém se všude píše. Je to ale viróza, takže na ni alespoň částečně zabírají bylinky, které se osvědčily i u jiných viróz. Vyzkoušejte tyto, a klidně i preventivně.

Horečka

Na horečku, kterou virus způsobuje, vyzkoušejte čaje z divizny, heřmánku, černého bezu, sedmikrásky, maliníku, bazalky, šalvěje, břízy nebo zlatobýlu. Zázvor můžete užívat i preventivně, v případě virózy pak vyvolává pocení a pomáhá při zimnici. Horečku můžete dále srážet vlažnými koupelemi a sprchováním, nebo ponožkami namočenými ve studené vodě a octu (popř. nálevu z octa a bezu černého).

zazvor - Nejčastěji užívané bylinky proti virózám, na které se můžete spolehnout

Zdroj foto: pixabay                                Bylinky proti virózám

Kašel

Koronavirus se vyznačuje suchým kašlem. Suchý kašel léčíme těmito bylinkami: jitrocel (čaj nebo sirup), lípa, podběl, plicník lékařský, sléz, proskurník. Záchvaty kašle pak můžete léčit aromaterapií – tedy do misky v ložnici dát vodu a nakapat několik kapek oleje z eukalyptu. Důležité je také větrat a udržovat vyšší vzdušnou vlhkost.

Bolest v krku

Nemoc může provázet i bolest v krku. Pak vynechejte všechny sladké potraviny a zaměřte se na ty slané, které bolesti ulevují. Kloktejte mírně osolenou vodu. Vyzkoušet můžete i čaj ze šalvěje nebo odvar z dubové kůry.

kopriva - Nejčastěji užívané bylinky proti virózám, na které se můžete spolehnout

Zdroj foto: pixabay                                          Bylinky proti virózám 

Bolest kloubů

Nemoc často provází bolest kloubů stejně jako chřipku. Místo léků tlumících bolest, abyste se cítili lépe, vyzkoušejte raději bylinné recepty. Bolavé klouby můžete léčit nahřátým polštářkem naplněným pohankovými slupkami (jako při revmatismu). Vyzkoušejte také kopřivu, a to vnitřně i zevně. Dobrou volbou pro tuto situaci je i ostropestřec mariánský nebo opět již zmiňovaný zázvor. Mohou pomoci obklady z kysaného zelí nebo koupele z přesličky.

A ze všeho nejvíc si naordinujte klid a odpočinek!

 

TIP:

 
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář