chanca piedra

Chanca Piedra aneb drtič ledvinových a žlučníkových kamenů

Bylina pochází z deštných pralesů Amazonie. Kromě mnoha léčebných účinků, dokáže rozpouštět kamínky všeho druhu a napomáhá jejich vylučování. Chanca Piedra bojuje i proti usazování krystalků v kloubech.

Chanca Piedra je nenápadná bylina, která pochází z deštných pralesů Amazonie, ale roste i Indii, jihovýchodní Asii, tropické Africe a Americe. V našich končinách se jedná spíše o neznámou bylinu, dorůstá 40 cm. Nejlepší účinky mají rostliny, které rostou ve vysokých nadmořských výškách, nad 3000 m. Už po tisíce let využívají jejích léčebných schopností jihoameričtí indiáni a také Ájurvéda.

Má také více názvů jako například pitirishi, stone shaker, amarus, memeniran či makantowe.

Obsahuje biologicky aktivní lignany, glykosidy, flavonoidy, alkaloidy, steroly, lipidy, flavony.

chanca - Chanca Piedra aneb drtič ledvinových a žlučníkových kamenůBlahodárné účinky na zdraví

Kromě toho, že snižuje krevní tlak, normalizuje hladinu glukózy v krvi a posiluje funkci jater, má jeden neocenitelný účinek:

Výrazně působí na urogenitální trakt. Má diuretický a spasmolytický účinek, což pomáhá při vylučování moči a uvolňuje hladké svalstvo. Což je prospěšné při vylučování ledvinových kamenů. Také rozpouští kamínky a brání jejich vzniku. To je prospěšné i u kloubních onemocnění, kdy se do kloubů usazují krystalky kyseliny močové. Stejný efekt má i u žlučových kamenů.

Napomáhá při regeneraci jater a to i u takových onemocnění, jako je infekční žloutenka. Má pozitivní vliv na trávení tuků.

Čistí tlusté střevo, podporuje trávení a má protizánětlivý účinek. Funguje proti infekcím všeho druhu.

Jak si čaj připravit

1 – 2 lžičky přelijeme 1 l vody a necháme vařit maximálně 5 minut. Potom ihned scedíme. Připravený nálev má medově hnědou barvu a příjemné nakyslou a hořkou chuť, není příliš výrazná. Rozdělte si jej na 3 denní dávky, pijte minimálně měsíc.

 

TIP:

 
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář