kosatec

Které cibuloviny jsou vhodné do interiéru

Možná se vám zalíbilo, jak v interiéru mohou vykvétat různé druhy cibulovin, a chtěli byste to zkusit také. Máte dvě možnosti: buď si pořídíte nějakou tropickou cibulovinu, která se v našich podmínkách pěstuje pouze v interiéru, nebo zkusíte urychlit kvetení těch cibulovin, které by za normálních okolností kvetly později venku. Které cibuloviny jsou vhodné do interiéru?

Tropické cibuloviny, které jsou vhodné do našich domovů

Mezi tropické cibuloviny, které se dají dobře pěstovat v našich domovech, patří zejména hvězdník, amarylis, valuta, křín, jakubská lilie, krvokvět nebo hymenokalis. Všechny tyto rostliny vás obdaří především výrazným květem, zatímco listy mohou být také výrazné, nebo naopak méně znatelné. Cibuloviny jsou samozřejmě od přírody zvyklé přežívat i v nepříznivých podmínkách, ale pokud chcete, aby vám doma bohatě kvetly, dbejte na pravidelné přihnojování. Osvědčuje se roztok organického hnojiva, které obsahuje dostatek dusíku a draslíku, ale minimum vápníku. Přihnojujte od ledna do června/července. Následně rostliny potřebují období klidu (červenec, srpen), kdy jim snižte zálivku a vynechte přihnojování.

krvokvet - Které cibuloviny jsou vhodné do interiéru

Michael Wolf / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Hyacint 226x300 - Které cibuloviny jsou vhodné do interiéru

Hedwig Storch / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Rychlení ostatních cibulovin

Z ostatních cibulovin se k rychlení hodí tulipány, narcisy, hyacinty, bledule, sněženky, ladoňky, kosatce a z necibulovitých i konvalinky. Vybírejte jen velké a zdravé cibule a tulipány pokud možno ty raně kvetoucí a co nejnižší odrůdy. Cibule pak vysaďte do poměrně mělkých nádob, protože asi 1/3 by měla zůstat nad povrchem půdy. Půdu zalijte a nejprve cibulky pěstujte na chladném a tmavém místě. Teprve když vyraší první listy, přeneste je na teplejší a světlé místo. Neměla by to však být obytná místnost s teplotou kolem 21 °C, protože rychle vyrašené a vykvetené rostliny jednak brzy odkvetou a jednak mají tendenci se vylamovat. Nejvhodnější teplota je kolem 17 °C.

 
 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Štítky
,

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář