bazen

Co nesmí u vašeho bazénu chybět?

Bazén už máte nebo s jeho přípravou finišujete. Ale víte, co budete potřebovat, abyste si pobyt v něm opravdu maximálně užili? Jednotlivě jde o maličkosti, společně však dokáží vytvořit po všech stránkách harmonický a užitný celek.

Nemáme teď na mysli nejrůznější čisticí techniku a přípravky. To je samozřejmost a leckdy je dostanete přibalené přímo k samotnému bazénu. O jiných užitečných drobnostech to však často neplatí.

Když schůdky, tak určitě ne obyčejné

Bývají vyrobeny z nerezu a podle výšky bazénu obvykle nabídnou 3-4 stupínky. Ovšem pokud se koupete navečer nebo dokonce v noci, nebývá úplně jednoduché k nim najít cestu. Doporučujeme tedy ty, jež vám nabídnou i dodatečné osvětlení. Může jít o decentní doprovod či přímo o světelnou show, ideální třeba na zahradní párty. Světla bazén zvýrazní a udělají z něj plnohodnotnou dominantu zahrady. Ale záleží samozřejmě na vás. Někdy je naopak efektnější minimalismus.

Sprcha pro snadnější údržbu i osvěžení

Určitě máte před schůdky lavor s vodou, který zachytí jakékoli nečistoty z chodidel, jež by později přispěly ke znečistění bazénu. O skutečném pohodlí se však při jeho užívání mluvit nedá. Častá výměna vody a její vylévání je pravidelnou nutností.

Zato sprcha se zabudovanou vaničkou vás opláchne od hlavy až k patě (a to i po výstupu z bazénu). A ta nejlepší solární sprcha obsahuje přímo i kohoutek na umytí nohou a masážní sprchovou hadici. Z nutnosti se tak rázem stane vyhledávaný zážitek.

Pomoci vám může i vysavač

Bez zastřešení či permanentního natahování plachty se padání nečistot do vody zkrátka nevyhnete. Jejich úmornému ručnímu odstraňování ze dna se však vyhnout můžete – a to za pomoci šikovného bazénového vysavače. Poradí si i s nečistotami, které na dně ulpěly přes zimu. Skvěle vám tedy pomůže s tím, jak připravit bazén na léto a udržovat ho během celé sezóny dokonale čistý jen s minimální námahou.

Náš tip: Malé bazény zvládnete bez potíží s ručními modely, pro větší vodní plochy však doporučujeme spíše poloautomatického nebo dokonce zcela automatického pomocníka.

Maximální bezpečí pro děti i domácí mazlíčky

Pohybují se ve vaší zahradě často nejmenší členové rodiny, případně domácí psi a kočky? Pak je smutnou pravdou, že ani to nejlepší zabezpečení bazénu nemusí někdy stačit. Pro batolata může být osudná i pouhá minuta, kterou stráví pod vodou.

Naštěstí existuje bazénový alarm, jenž vás upozorní vždy, když do vody někdo nebo něco spadne. Výstraha se rozezní okamžitě a vy tak nebudete ztrácet cenné vteřiny.

Relax i kondička v jednom

Chcete si pořádně zaplavat, ale malá plocha bazénu vám to neumožňuje? Pořiďte si protiproud a nastavte ho tak, aby vás donutil při jeho překonávání opravdu pořádně zabrat. I malé bazény se tak mohou změnit na domácí plavecký bazén.

Bazénová plachta dokáže vodu i ohřát

Nepřežila vaše stávající plachta zimu, nebo jste se dokonce k jejímu pořízení zatím nedostali? Pak byste měli vědět, že dokáže víc, než jen zachytávat nečistoty. Na trhu jsou k dostání i solární ochranné plachty, jež vodu v bazénu zároveň vyhřívají a dokáží vám tak významně prodloužit koupací sezónu, či zvýšit komfort na zahradě během chladnějších letních týdnů.

Tak co říkáte? Stále ještě si myslíte, že jste na letošní koupací sezónu dostatečně připraveni? Pokud jste zjistili, že vám přece jen něco chybí, poohlédněte se po nejvýhodnějších nabídkách ještě dnes. Ty nejlepší totiž rychle mizí. Dobré tipy vám poskytnou třeba kupony na Bazenyshop.cz. Akční zboží, cashback na celý nákup, doprava zdarma a další výhody na vás čekají během celého dubna. A další se už chystají. Nákup v předstihu se zkrátka vždycky vyplatí – a to nejenom u bazénů!

——————Komerční článek—————–

Jako redakce portálu sazenicka.cz přinášíme pro naše čtenáře články, informace zejména pro milovníky pěstování a zahradničení. Připravili jsme rovněž databázi rostlin, kterou pro vás pravidelně aktualizujeme.

Zanechte komentář

10 + six =