tetradenie

Proč a jak pěstovat migrénovník? Vyřešte problémy nejen s bolestí hlavy přírodní cestou

Rostlina, která je známá svým léčivým účinkem. Jak už z názvu vyplývá, pomáhá při bolestech hlavy i migrénách. Jak si vypěstovat migrénovník doma a jak využít jeho blahodárných účinků?

Čím dál více lidí bojuje nejen s bolestí hlavy, ale jsou sužováni migrénou. Jedná se o pulzující bolest ve spáncích, která je doprovázena dalšími symptomy, jako je citlivost na hluk, světlo, únava, žaludeční nevolnost a nutkání na zvracení. V horších případech může vést ke ztrátě rovnováhy, tuhnutí končetin či k závratím.

migrenovnik - Proč a jak pěstovat migrénovník? Vyřešte problémy nejen s bolestí hlavy přírodní cestou

Lasalamanca / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Pěstujte doma migrénovník, kdy pomůže inhalace vůně listů, masírování spánků a zadní částí krku šťávou z listů. Pomoc nejen při bolestech hlavy, ale také při žaludečních problémech a k posílení imunity. Výhodou je, že pěstování migrénovníku je velmi snadné. Tato léčivá rostlina má ráda dostatek světla a spíše jí svědčí sušší půda než přemokření.

Jak pěstovat migrénovník?

Pěstuje se obdobně jako pelargonie či pokojové rostliny. Migrénovník (Iboza species) je rostlinou pocházející z Afriky. Typickými znaky jsou hluboce vykrajované zelené listy pokryté stříbřitými chloupky. V létě rostlinu zdobí růžové květy. Specifická je vůně, která připomíná směs máty, růže a kadidla.

Migrénovník potřebuje kromě slunného stanoviště i pravidelné zaštipování, kterým se podpoří bohatší růst a možné vytvarování. Rostlinu je možné letnit, tj. umístit od jara, kdy už nehrozí noční mrazíky, do podzimu na venkovní parapet, balkon či jiné vhodné slunné či polostinné místo. Na podzim je nutné migrénovník přenést do tepla či do místnosti o teplotě okolo 8 až 10 °C. Migrénovník je možné zasadit coby solitér do květináče či k dalším rostlinám do truhlíku. Rostlinu lze množit řízky.

Je třeba nezapomínat na pravidelnou zálivku a hnojení. Při přezimování při nízkých teplotách je zapotřebí zálivku omezit.

Kde koupit?

Migrénovník zakoupíte v zahradnictví a v prodejnách specializující se na rostliny, léčivé byliny. K dostání v kamenných i internetových obchodech.

 
 

TIP:

 
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Nenapravitelný optimista, kterého od dětství fascinuje moc, kouzlo a síla psaného i mluveného slova. Mou vášní je četba knih, psaní, dlouhé procházky, pobyt v přírodě a rekreační běh. Nezapomenutelné jsou mé vzpomínky na letní prázdniny, které jsem jako dítě zcela dobrovolně a s chutí trávila pletím zahrady a veškerou péčí o ni. Ten skvostný pohled na mé vítězství v boji s plevelem byl nejsladší odměnou. Jako dospělák si nyní užívám nejen relax v podobě rýpání se v hlíně, ale v pěstování květin, vlastní zeleniny a především bylinek. Vše pak praktikuji ve svém kulinářském umění a testuji na své rodině a známých :-)

Zanechte komentář