ozonovy generator

Čistička do každé domácnosti: jak ji správně vybrat?

12.7.2021
241 Zobrazení

Generátor ozonu

Generátor ozonu je typ čističky, který zasáhne všude tam, kde klasická čistička nestačí. Poradí si s prostředím velmi náročným na hygienu, jako je například nemocnice, zubní klinika, apod. Generátor ozonu zastane funkci velmi kvalitní a důkladné dezinfekce. Existují i přenosné generátory ozonu, díky čemuž snadno vydezinfikujete auto či chalupu bez nutnosti pořízení více čističek. Výhoda ozonu spočívá zejména ve velmi rychlé detekci a likvidaci virů a bakterií všeho druhu. Klasické čističky zachytávají především prach a větší částice, s bakteriemi a viry si ale neporadí s takovou účinností jako právě generátor ozonu. Další výhodou je, že se dají použít i na dezinfekci konkrétních předmětů, nebo i vody, což s klasickými čističkami vzduchu není možné. Vzhledem k tomu, že byly vytvořené pro gastronomii, je možné s ním čistit i potraviny.

Klasická čistička vzduchu do domácnosti

Většina klasických čističek vzduchu funguje na principu filtru, který obsahuje aktivní látky a zachytává nečistoty ze vzduchu. Zpět do místnosti pak vrací čerstvý, přefiltrovaný vzduch.

Podle ceny se dají vybrat čističky s automatickým či nastavitelným chodem i na dálkové ovládání. Některé čističky vzduchu mají i designovou funkci a tak se za ně není třeba v interiéru stydět. Naopak, mnohé plní funkci čističky a zároveň na první pohled působí spíše jako stylová soška. Filtry je každopádně třeba pravidelně měnit, což je trochu špinavá práce a navíc existují čističky, u kterých taková údržba odpadá.

ultrazvukova cisticka - Čistička do každé domácnosti: jak ji správně vybrat?

Zdroj foto: expondo.cz             Ultrazvuková čistička

Ultrazvukové čističky

O trochu nákladnější, ale neméně účinné jsou čističky ultrazvukové. Ty pro změnu nejsou určeny k čištění vzduchu, ale především k čištění povrchů a materiálů jako jsou šperky, poškrábané brýle, a další předměty, které prochází běžným opotřebením. Ultrazvukové čističky fungují na bázi vody a ultrazvuku, který rozkmitá povrch vody a nečistoty odstraňuje pomocí vibrací. Tradičně se používají ve šperkařství ke spolehlivému odstranění všech nečistot ze šperků. Je ke zvážení, zda se vyplatí si takovou čističku pořídit i domů, nebo si nechat například ony šperky raději profesionálně vyčistit. Každopádně ultrazvukové čističky se dají vybírat podle objemu vany na vodu, ovládání a přidaných funkcí jako je například možnost ohřevu, možnost čištění hodinek či CD a DVD nosičů. Čím větší vana a více funkcí, tím vyšší cena.

Prostor kolem nás je plný prachu, alergenů a nečistot. Ty mohou dráždit naše dýchací cesty i sliznice očí a zejména v sezóně alergií pořádně potrápit. Častý problém je také špatné větrání v místnosti nebo příliš suchý vzduch. Máte alergii? Máte špatně větranou místnost bez přístupu čerstvého vzduchu? Potřebujete vydezinfikovat konkrétní místnost, auto nebo dokonce konkrétní předmět? Vzhledem k univerzálnosti použití bychom doporučili zaměřit se na generátory ozonu. Na rozdíl od klasických čističek vzduchu jsou sice nákladnější, ale zase přenosné a zlikvidují opravdu všechny viry a bakterie se 100% účinností. Hodí se zejména pro ty, co mají doma malé děti nebo domácí mazlíčky, případně obojí.

Zanechte komentář

Zavřít