parfém t

Jak si připravit domácí parfém z květin?

Mnoho lidí se nepovažuje za úplně oblečené, dokud svůj vzhled nedoplní trochou vůně. Parfémy, toaletní voda a kolínská nejen, že pěkně voní, mohou ale také mluvit o vaší osobnosti a stylu. Květinové parfémy jsou jedny z nejoblíbenějších odrůd vůně na trhu. Zde je návod, jak si vyrobit vlastní parfém pomocí letních květin z vaší zahrady.

Vyberte si vůni

Nejlepší součástí tvorby vlastního parfému je svoboda, kterou máte, pokud jde o to, jaké květiny budete používat. Dokud budete mít přístup do zahrady nebo květinářství, nebudete mít nedostatek květů. Ale které z nich fungují nejlépe? Doporučujeme výrazné vůně růží, jasmínu, fialek a plumérie, které používají i profesionální parfumerie. Jsou snadno dostupné a velmi aromatické. Můžete také zvážit použití levandule, sedmikrásky, lilie nebo zimolezu. Je to na vás!

Nasbírejte své materiályparfém - Jak si připravit domácí parfém z květin?

Nasbírejte asi 1,5 šálku okvětních lístků. Použít můžete jen jednu květinu, nebo klidně směs několika květin. Vybrat si také můžete z ne-květinových prvků, jako je borovicové jehličí nebo ovoce. Kromě těchto přírodních materiálů budete potřebovat i dva šálky destilované vody, kousek látky (přes kterou směs slijete) a také dekorativní lahev na výsledný parfém (ta je k dostání v mnoha obchodech).

Pusťte se do toho

Než začnete, důkladně umyjte okvětní lístky (zbavíte je tak hnojiv, nečistot a případných škůdců). Poté okvětní lístky smíchejte s destilovanou vodou v malém hrnci a přiveďte k varu. Poté snižte plamen a nechte probublávat asi dvě hodiny (na velmi, velmi mírném plameni – občas hlídejte, zda je dostatek vody). Poté nechte vychladit a slijte přes jemnou tkaninu. Kapalinu pak přeneste do dekorativní lahve a můžete začít používat.

Vlastnoručně vyrobený parfém

Jemná vůně může mít sto ingrediencí. Někdy ale platí, že v jednoduchosti je krása. I když si parfémy můžete vyrobit s pomocí kombinace esenciálních olejů, volba parfému s přírodní květinovou vůní je stále oblíbenější. Taktéž je to vhodný dárek pro romantickou duši. Nemluvě o tom, že výroba vlastních parfémů je způsob, jak eliminovat škodlivé chemické látky nebo konzervační látky, které se často vyskytují v syntetických vonných látkách, jako jsou ftaláty.

 

TIP:

 
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář