zahradní nůžky

Co byste si určitě měli koupit v zahradnickém centru?

V zahradnickém centru je v nabídce tisíce nejrůznějších nástrojů a zahradnických potřeb. Které z nich si ale vybrat, aby nezůstaly ve vaší kůlně nevyužívané? Níže uvádíme, na které položky zahrádkáři prostě nedají dopustit. A zde jsou naše tipy.

Rybí emulze

Vysoce kvalitní, organická rybí emulze patří mezi potřebné zahradní náležitosti. Používá se jako kapalina, takže je velmi snadné ji aplikovat a rostlinám přinese velké množství živin. Rybí emulze patří mezi zázrak, co se týče organických látek.

Sada pro testování půdy

Mnoho zahradníků obchází zásadní krok testování své půdy na začátku každé vegetační sezóny. Myslí si, že půda je pořád stejná, jako když svůj test dělali poprvé. Avšak rostliny půdu vyčerpávají a namísto toho, abyste zaseli semena s nadějí, že vyrostou, je lepší provést jednoduchý test půdy. Sada pro testování půdy je dostupná v každém zahradnickém centru. S její pomocí zjistíte složení živin a pH své půdy.

Sada zahradnických nůžek

Nikdy nepodceňujte rozdíl, který mohou udělat různě kvalitní nůžky. Hledejte nůžky, které vám dobře padnou do ruky a které vydrží náročnou práci. Možná budete muset testovat několik různých druhů zahradnických nůžek, než najdete ty pravé. Investujte do takových nůžek, které mají vyměnitelné díly. Tímto způsobem nemusíte vyhodit celé nůžky, pokud se zlomí jen jejich malý kus.

nářadí zahrada - Co byste si určitě měli koupit v zahradnickém centru?
Organické insekticidní mýdlo

Organické insekticidní mýdlo je skvělé pro zaměření se na měkký hmyz jako jsou mšice, červy a housenky, kteří chtějí žvýkat listí. Je to bezpečná a účinná alternativa k pesticidům vyrobeným z nebezpečných syntetických chemikálií.

Japonský zahradní nůž

Japonský zahradní nůž je jedním z nejvšestrannějších zahradních nástrojů. Je skvělý pro oddělení trvalek, odstranění plevele, vykopávání kamenů – a to jsou jen některá z jeho použití.

Organická startovací půdní směs

Místo toho, abyste použili jakýkoli pytlík půdy, který vám zbyl z minulého roku, zakupte si organickou směs speciálně navrženou pro sazenice. Hledáte lehkou organickou směs, která umožňuje odvodnění a provzdušňování. Běžné půdní směsi mohou být příliš těžké pro klíčící semínka, protože jsou vyráběny s větším množstvím kompostu a zahradní půdou.

Zahradní plečka

Ve své zahradě budete vždy bojovat s plevelem. Plečka vám pomůže vypořádat se s hlubokými kořeny a sesbírat plevel z úzkých prostor. Vyberte si lehkou, odolnou a dobře vyváženou plečku.

 

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář