myš

Znáte „hlodavčí energeťáky“? Nezvané návštěvníky hubí rychle, aniž by ublížily psům anebo kočkám

27.10.2019
69 502 Zobrazení

Hubení hlodavců: Nejste příznivcem používání jakýchkoliv jedů na své zahradě, ale přesto se nechcete smířit s pobíhajícími myšmi, hraboši, krysami nebo potkany? Neustupujte jim, místo toho si vezměte na pomoc čistě přírodní prostředky.

Hledejte návnady z přírodních složek

Hlodavci jsou chytří, takže pokud se jich chcete zbavit skutečně nadobro, nezbude vám, než se obrnit trpělivostí a nakupovat návnady s tzv. odloženým účinkem. Ty zabijí zvíře, které je pozře, až za 3-5 dní, takže zbytek skupiny nepojme žádné podezření na souvislost mezi úmrtím jedince a testovanou potravou.

Většina těchto návnad funguje na principu ředění krve, jinými slovy podává zvířatům pomalu působící jed. Novinkou na našem trhu jsou však tzv. energetické bomby. Zvířata netráví – naopak dodávají jim najednou velké množství energie. Je to podobné, jako kdybyste vypili najednou několik silných energy drinků.

krysa 300x217 - Znáte „hlodavčí energeťáky“? Nezvané návštěvníky hubí rychle, aniž by ublížily psům anebo kočkám

Tato dávka energie škůdce nezabije okamžitě – naopak. V těle se postupně hromadí a za 3-5 dní způsobí rychlou a bezbolestnou zástavu srdce. Několik minut předtím navíc začne zvíře pociťovat nepříjemnou dušnost, což ho donutí opustit pohodlí kůlny nebo díry ve zdi a vyhledat otevřené prostranství se zdánlivým dostatkem čerstvého vzduchu. Neuhyne tedy někde za bedněním nebo za stěnou, takže se vyhnete problematickému odstraňování zapáchající mrtvolky z těžko přístupných míst.

Formy těchto návnad jsou různé. Můžete například aplikovat aromatizovaný proužek gelu do míst, kde se hlodavci nejčastěji pohybují (používá se stejný princip jako například při práci se stavbařskými silikony). O něco pohodlnější je použití samoobslužných sáčků, které myši, potkani či hraboši zkrátka prokoušou, aby se dostali k voňavému a chutnému obsahu. Vy pak prázdný sáček jednoduše odstraníte nebo nahradíte novým. Budete tak mít skutečný přehled o tom, kolik návnady už bylo zkonzumováno a částečně tak můžete odhadnout i míru zamoření.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Štítky
, , ,

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

23 Komentářů

 1. Název hlodavčího energeťáku? Kde to seženu?

 2. Dobrý den, ráda bych hned zakoupila. Prosím poraďte kde?

  Děkuji
  Lenka Kubová

 3. dobrý den, zajímalo by mě kde takový přípravek pořídím

 4. zní to hezky ale nepíšete kde to sehnat.

 5. A co když návnadu sežere pes nebo kočka? Nás pes žere vše co najde.

 6. Vyplníl jsem jim tunely, které vedly od břehu pod cestou až pod mou nadzemní dřevoboudu práškem z prošlého práškového hasícího přístroje.. Je to už víc jak půl roku a od té doby tunelování zkončilo.

 7. nááááázeeeeev přííííííípraaaaavkuuuuu!!!!!!!!!

 8. Aproč ten přípravek nepoužívají zemědělci na ty hraboše?

 9. DOBRÝ DEN. I JÁ PROSÍM KDE TO SEŽENU.DĚKUJI.

 10. zkuste obycejnou drogerii tak se totiz nazyvaji dnesni navnady.A funguji.

 11. tak jako ti přede mnou ,jak se přípravek jmenuje a kde ho koupím

 12. DOBRÝ DEN TAKÉ BYCH O TENTO PŘÍPRAVEK MĚLA ZÁJEM

 13. Dobrý den,Kde se dá sehnat energeťák na hlodavce.Děkuji

 14. Krásný den všem čtenářům. Množí se nám zde dotazy na přípravek proti hlodavcům. Těch je celá řada, ale můžete vyzkoušet například stoppest. Přejeme fajn den

 15. To je pěkně kruté nechat hlodavce trápit několik dní než se mu zastaví srdce!!! Zástava srdce je možná „bezbolestná“ jak píšete, ale co ta dušnost před tím a kdo ví jaké další trápení????

  • Letos nám myši nenechaly na poli skoro ani jednu okurku na zavaření. Vážně si myslíte,že mám řešit dušnost a další myší trápení? Důležitý je pro mne pouze účinek.

   • Právě proto je lepší jed který usmrtí během chvilky.

    • Jed,který usmrtí během chvilky Vám myši žrát nebudou,maje ochutnávače. Nejčastěji se dnes používají antikoagulanty a fakt si myslím,že vykrvácet do dutiny břišní po pár dnech není nic moc. Ale jak myslíte.

 16. Dejte si do vyhledávače hubení hlodavců, vyhodí vám to několik přípravků.
  Jen by mě zajímalo, jak je to opravdu s jedovatostí pro jiné živočichy a to především pro myší predátory. Opravdu bych je nerad také trávil. Selskou logikou mě napadá jen to, že pro otravu u většího zvířete je potřeba víc jedu. Ale když se těmi hlodavci soustavně živí, tak asi taky brzy tu letální dávku brzy překročí. A taková lasička kolčava, která je jako likvidátor myší k nezaplacení, není o moc větší než myš.

 17. Moc nevěřím, že mi ta potvora nechcípne někde pod podlahou a nebude tam smrdět několik týdnů… 🙁

 18. Nejlepší je pořídit si k domu kočku. Ne kocoura! Od doby, co ji mám ( do kotelny se jde v zimě jen ohřát, jinak je venku), je to 11.rok, nemám v domě nikde jedinou myš.

 19. Lidé!!!! Otevřete oči a dívejte se kolem sebe. Uvidíte, že nic jiného neuvidíte, než peníze, peníze a zase peníze myš nemyš. Ber, kde ber!!!!

 20. ….a myši….:-)

Zanechte komentář

Zavřít