myš

Znáte „hlodavčí energeťáky“? Nezvané návštěvníky hubí rychle, aniž by ublížily psům anebo kočkám

27.10.2019
74 616 Zobrazení

Hubení hlodavců: Nejste příznivcem používání jakýchkoliv jedů na své zahradě, ale přesto se nechcete smířit s pobíhajícími myšmi, hraboši, krysami nebo potkany? Neustupujte jim, místo toho si vezměte na pomoc čistě přírodní prostředky.

Hledejte návnady z přírodních složek

Hlodavci jsou chytří, takže pokud se jich chcete zbavit skutečně nadobro, nezbude vám, než se obrnit trpělivostí a nakupovat návnady s tzv. odloženým účinkem. Ty zabijí zvíře, které je pozře, až za 3-5 dní, takže zbytek skupiny nepojme žádné podezření na souvislost mezi úmrtím jedince a testovanou potravou.

Většina těchto návnad funguje na principu ředění krve, jinými slovy podává zvířatům pomalu působící jed. Novinkou na našem trhu jsou však tzv. energetické bomby. Zvířata netráví – naopak dodávají jim najednou velké množství energie. Je to podobné, jako kdybyste vypili najednou několik silných energy drinků.

krysa 300x217 - Znáte „hlodavčí energeťáky“? Nezvané návštěvníky hubí rychle, aniž by ublížily psům anebo kočkám

Tato dávka energie škůdce nezabije okamžitě – naopak. V těle se postupně hromadí a za 3-5 dní způsobí rychlou a bezbolestnou zástavu srdce. Několik minut předtím navíc začne zvíře pociťovat nepříjemnou dušnost, což ho donutí opustit pohodlí kůlny nebo díry ve zdi a vyhledat otevřené prostranství se zdánlivým dostatkem čerstvého vzduchu. Neuhyne tedy někde za bedněním nebo za stěnou, takže se vyhnete problematickému odstraňování zapáchající mrtvolky z těžko přístupných míst.

Formy těchto návnad jsou různé. Můžete například aplikovat aromatizovaný proužek gelu do míst, kde se hlodavci nejčastěji pohybují (používá se stejný princip jako například při práci se stavbařskými silikony). O něco pohodlnější je použití samoobslužných sáčků, které myši, potkani či hraboši zkrátka prokoušou, aby se dostali k voňavému a chutnému obsahu. Vy pak prázdný sáček jednoduše odstraníte nebo nahradíte novým. Budete tak mít skutečný přehled o tom, kolik návnady už bylo zkonzumováno a částečně tak můžete odhadnout i míru zamoření.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Štítky
, , ,

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

23 Komentářů

Zanechte komentář