trávník

Jak na hnojení trávníku?

Podívejte se na naše skvělé tipy na hnojení vašeho trávníku tak, aby zůstal zelený a zdravý po celý rok. Ukážeme vám, jak používat chemická a organická hnojiva pro ještě lepší výsledky.

Krok 1. Rozdíl mezi chemickou a organickou péčí o trávník

Existují dva druhy péče o trávník – chemické a organické. Díky chemickým prostředkům získáte okamžitý růst a krásně zelenou barvu trávníku. Organické produkty z mořských řas jsou dobré pro úpravu půdy a hnojení.

Krok 2. Půdní kondicionéry

Půdní kondicionér, nebo zdravotní tonikum nepomůže při růstu, ale povzbudí kořenový systém. Silné kořeny udržují vodu lépe a pomáhají vašim rostlinám prospívat v horkých měsících.

Krok 3. Kypřič půdy pro hliněné zeminy

Kypřič je vhodný pro hliněné půdy. Rozkládá půdu a dovolí, aby se dovnitř dostala voda.

Krok 4. Použijte rozmetač pro chemická hnojiva

Při používání chemických hnojiv použijte rozmetač na trávník, abyste získali příjemné rovnoměrné pokrytí. Tím se sníží popáleniny trávníku, pokud chemikálie zůstávají na trávníku příliš dlouho.

trávník 2 - Jak na hnojení trávníku?
Krok 5. Voda v hnojivech s tonikem

Pokud budete používat chemická hnojiva, věnujte čas tomu, abyste je řádně namočili. Dobrý nápad je používat koncentrát mořských řas s vodou. Výrobky z mořských řas jsou ideální pro suché prostředí a přispívají k celkovému zdraví rostlin. Pomáhají vyvíjet kořenovou strukturu trávníku a udržují vlhkost kolem kořenového zdroje.

Krok 6. V létě použijte hydrogel

Před začátkem léta je dobré použít hydrogely, které pomáhají udržet vodu kolem kořenového systému v teplejších měsících.

Krok 7. Hnojte dvakrát ročně

Hnojte trávník dvakrát ročně – jednou v podzimních měsících, abyste ho chránili v zimě, a jednou na jaře, abyste pomohli růstu a pomohli trávníku přežít letní měsíce.

 

Květiny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE

 

Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář