zver

Jak mít přehled o své zahradě nonstop a bez práce

16.11.2021
854 Zobrazení

Blíží se zima a pokud bydlíte v domě se zahradou, určitě chcete mít přehled o tom, co se na vaší zahradě děje. Zejména ti z vás, kteří bydlí v klidné části města nebo v blízkosti lesa, určitě dobře znají zvířecí návštěvy, které se rády v zimě občas přijdou podívat na to, co se u vás dá sníst.

Buďte na všechny situace připraveni, vybavte se a nepodceňujte ochranu vaší zahrady před nezvanými hosty.

Kamery s termovizí

Jednou z možností, jak se na nečekané návštěvy připravit, je pořízení kamery s termovizí. Termovizní kamera bude vašima dalšíma očima a zachytí i pohyb, kterého by si lidské oko jinak nevšimlo. Nezáleží totiž na tom, kolik je venku světla, termovizní kamera funguje na principu infračerveného záření. Má tedy daleko větší dosah než kamery s nočním viděním a mimojiné dělá společnost také myslivcům.

A pokud byste se rádi stali sami součástí pozorování, můžete sáhnout po pozorovacím zařízení. Mezi ty nejlepší patří jednoznačně ATN optika. Jedná se o špičkovou a precizní optiku nočního vidění a termovizních zařízení. Zda se rozhodnete pro jedno nebo druhé, určitě nebudete zklamaní.

fotopast 600x400 - Jak mít přehled o své zahradě nonstop a bez práce

Zdroj obrázku: Andrea Izzotti / Shutterstock.com

Fotopasti

Pokud chcete mít přehled o tom, co se na vaší zahradě děje, když spíte, rozmisťte na svém pozemku také pár fotopastí. Fotopast je skvělým způsobem, jak být v obraze. Díky těmto přístrojům získáte celou řadu fotek divoké zvěře, která se v noci po vašem pozemku potlouká.

A někdy jsou fotopasti praktické také v případě, že se na pár dní chystáte pryč a nemáte na domě umístěné bezpečnostní kamery. Výhodou fotopastí totiž je, že pokud o nich nevíte, je opravdu komplikované je odhalit a všimnout si jich. S jejich pomocí si tedy nepořídíte pouze zajímavé snímky srnek, které vám chodí na úrodu, ale mnohdy s nimi můžete načapat i zloděje.

Chraňte vaše stromy

Před příchodem prvního sněhu je důležité připravit na něj vaši zahradu. Ačkoliv mladá zvěř je roztomilá a nikdo by ji nechtěl upírat krmivo, málokdo touží po tom, aby mu srnky, jeleni a další zvěř okusovala stromy a tím je vlastně odsoudila k záhubě. Pokud kolem zahrady nemáte žádný plot a je volně přístupná, vaší jedinou možností je obalit jednotlivé stromky. K jejich obalení můžete použít pletivo, rákosový koberec či obyčejný karton.

zvirata 600x391 - Jak mít přehled o své zahradě nonstop a bez práce

Zdroj obrázku: amenic181 / Shutterstock.com

Pozor na zajíce

Kromě zvěře se můžou na návštěvu do vaší zahrady vydat také zajíci. Ti velmi rádi hrabou a mohou se k vám dostat i v případě, že máte zahradu obehnanou plotem. Odborníci radí, že byste měli mít toto na paměti při sázení mladých stromků. Aby zajíci nepoškodili jejich kořeny, doporučuje se kolem stromů umístit speciální ochranu v podobě rozložitelného materiálu.

Nejčastěji se používá na ochranu kořenů juta. Jak bude strom zesilovat a růst, nebude již ochrana kořenů nutná, neboť kořeny zmohutní a strom bude díky tomu odolnější. Jestliže jste s ochranou stromů ještě nezačali, vyrazte do obchodu pro zahrádkáře a pořiďte si veškerý potřebný materiál. Na cestu se vám určitě hodí praktický batoh, do kterého veškeré vybavení pohodlně poskládáte.

Odlákejte lesní zvěř ze své zahrady

Kromě ověřených způsobů ochrany zahrady můžete vyzkoušet také některé zaručené triky. Jelikož srnky a další lesní zvěř se mohou pochlubit skvělým čichem, osvědčeným trikem je odlákat je z vaší zahrady a připravit jim svačinu mimo váš pozemek. Pokud máte na jabloních ještě nějaké plody, které by stejně přišly nazmar, raději je věnujte zvířatům a odneste jim je do nejbližšího krmítka. Pokud byste totiž spadaná jablka nechali volně ležet na zemi, lesní zvěř by zavětřila jejich vůni a odnést by to mohli i vaše stromky.

Přípravu zahrady na zimu není radno podceňovat. Pokud ji chcete ohlídat před lesní zvěří a dalšími nezvanými hosty, je nutné vydat počáteční úsilí. Následně už si můžete užívat pohody a klidu ve svém domově bez obav z toho, co se děje venku, protože o případných návštěvách se dozvíte z fotopastí a s pomocí termovize.

 

———-Komerční článek———

Štítky
,

Zanechte komentář