orchidej t

Jak na podzim pečovat o orchideje?

6.11.2018
2 685 Zobrazení

Orchideje jsou nádherné květiny, o které není až tak těžké pečovat. Orchideje jsou velmi oblíbenou květinou ve všech domácnostech – zkuste se projít po ulici, kde bydlíte a všímejte si, v kolika oknech uvidíte orchideje. Orchideje jsou snad nejčastější hrnkovou květinou, kterou v domácnostech uvidíte. Její nádherné květy přichází ve spoustě barev a odstínů – což je možná důvod, proč jsou tak populární. Vybrat si může kdokoliv přesně to, co se mu líbí.

Orchideje a podzim

Podzimní období je pro vaše orchideje rozhodující. Během tohoto období se denní doba zkracuje a růst orchidejí se zpomaluje. Orchidej pomalu přechází do stadia spánku nebo odpočinku. Péče o orchidej tedy v podzimním období musí být o trochu jiná, než v období jara či léta, kdy vás orchidej odměňuje svými nádhernými květy.

orchid - Jak na podzim pečovat o orchideje?

Tipy na podzimní péči o orchideje

Podívejte se na tyto jednoduché tipy péče o orchidej:

  • Vyvarujte se přemísťování orchideje. Pokud potřebujete přenést orchidej na jiné místo, nechte to na jaro.
  • Výjimkou přemísťování orchidejí je to, pokud vaše orchideje rostou v létě venku. Podzim je pak ideálním obdobím, kdy je potřeba přenést orchidej dovnitř. Mírný pokles teploty může pomoci spustit nové kvetení.
  • Zkontrolujte své rostlinky a také květináčky, zda se nevyskytují příznaky škůdců a nahromaděných solí a řas. Předtím, než květináč přenesete zvenku dovnitř, jej pečlivě vyčistěte.
  • Jako vždy vaše orchideje ocení jasné, nepřímé světlo. Může se jednat o okenní parapet obrácený na jih nebo o jakékoli místo ve vašem domě, kde se vyskytuje spousta přirozeného světla.
  • I když je v září stále horko, sledujte, jak se v příštích týdnech a měsících, kdy se teplota snižuje, vaše půdní směs pro orchideje (většinou složená z kůry a kokosových čipsů) vysušuje. Snižte počet zalévání rostliny odpovídajícím způsobem.
  • Stejně jako u zalévání, také intervaly hnojení prodlužujte. Někteří pěstitelé orchidejí doporučují použití hnojiv na Phalaenopsis a Dendrobium podporujícího kvetení s nízkým obsahem dusíku, aby podpořili plodnou výrobu dlouhotrvajících květin.

Péče o orchideje

Jak jsme se mohli přesvědčit, péče o orchideje na podzim není nikterak složitá – spíše naopak, odpadne nám četnost zálivky a hnojení. Pokud dodržíte všechny uvedené tipy, můžete se na jaře těšit na nové květy – bohaté a krásně zabarvené. Za tak málo péče se vám orchideje odvděčují skutečně štědře.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ludmila
ludmila
3 let před

Měla jsem ráda orchideje do doby kdy jsem 6 rostlin / vyhodila a pak další/ po napadení a hodně,vlnatkou.Nakazila jsem si i další rostliny které taky putovaly do odpadu. Škoda, mám ráda květiny taky jsem měla 20 let květinářství a lidi byli z mého sortimentu nadšeni.Nyní jsem si nechala zrýt malý záhonek taky je obdivovaný.Ještě mi něco kvete.Už se připravuji na zimu aby mne rostlinky a růže ve zdravý přečkaly zimu.
Všem pěstitelům přeji ůspěch Ludmila.

Zavřít