květinážství t

Jak nakupovat květiny, abyste si je co nejvíce užili?

Rozhodli jste se, že si koupíte květiny, ale není vám jasné, podle čeho vybírat? V některých případech prostě přijdete do květinářství a vyberete si jednu z navázaných a vystavených květin. Dejte si ale pozor, takové květiny mohou být navázané třeba již několik dní a krátce poté, co si je přinesete domů, zvadnou. Můžete se zeptat obsluhy květinářství, kdy byla květina uvázána a důvěřovat její odpovědi, nebo si květinu pečlivě zkontrolovat.

Výběr květiny

Většina z nás považuje nákup květin za velmi jednoduchý úkon – prostě zajdete do květinářství a vyberete květinu, která vám padne do oka. Samotný výběr by ale měl vyžadovat také trochu myšlení, abyste ze svého květinového uspořádání získali maximum. Podívejte se na tipy níže, které vám pomohou vybrat tak nádhernou květinu, jak jen to bude možné.

Vyzkoušený prodejce

Možná už se vám stalo, že jste květinu kupovali. Pokud květina zvadla příliš brzy, pravděpodobně byste měli navštívit jiné květinářství. Zkuste dát na doporučení známých. Pokud jste naopak ve svém květinářství již byli spokojení, zkuste si ověřit, jestli vám i napodruhé květina vydrží. Nejlepším způsobem je požádat obsluhu květinářství, aby kytici navázala přímo před vámi – sami si vyberte, jaké květiny chcete použít, abyste se vyhnuli starým a pomačkaným květinám ve své kytici.

Kvalita květin

Kvalitní květiny vypadají zdravě. Pokud máte pocit, že květina, kterou vám chce květinářka do kytice přidat, je stará nebo pomačkaná či dokonce suchá, řekněte květinářce, že se vám kytička nelíbí. A vyberte si jinou.

květinářství - Jak nakupovat květiny, abyste si je co nejvíce užili?

Osobnost obdarovaného

Většinou kupujeme kytičku pro někoho blízkého. Při výběru tedy zvažte, o jakou osobnost se jedná, jaké má oblíbené barvy nebo vůně. Stejně tak zvažte, o jakou zvláštní událost, ke které chcete kytičku věnovat, se jedná (narozeniny, svatební dar, výroční dárky atd.). I pokud vybíráte květiny pro sebe, zvažte, kde je umístíte: to vám pomůže vybrat například správné barvy. Vybírat můžete také podle toho, která kytička vám voní.

Rada od květináře

V mnohých případech neprohloupíte, když si necháte poradit přímo od květináře. Ten vám může říct, které květiny jsou v sezóně a jsou tedy levnější a také kvalitnější, nebo naopak může poradit s tím, které květiny déle vydrží, či jak se o ně během převozu a skladování starat.

Podmínky a péče u vás doma

Na životnost květin má samozřejmě vliv také to, jak se o své květiny budete starat doma. Už v květinářství si můžete vyptat výživu pro řezané květiny, kterou dáte do vody, ve které budou vaše květiny stát. Některé květiny potřebují speciální podmínky pro to, aby vykvetly, takže se neváhejte ptát svého květináře.

A nakonec – řiďte se svým instinktem. To, že daná květina je ve všech časopisech, neznamená, že ji nutně musíte mít i doma.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..