ervená řepa

Vypěstujte si vlastní řepu. Zvládne to i zahradník začátečník

Červená řepa je snadná k pěstování a je ideální pro každého, kdo je nový v zeleninovém zahrádkářství. A navíc řepa je pro více použití, než jen zavařování do sklenic! Zkuste pečenou červenou řepu – nebo ji dokonce dejte do hamburgerů, když máte grilování. Pro dosažení nejlepších výsledků zasaďte malou a často červenou řepu, skliďte kořeny, když jsou mladé, něžné a mají velikost golfového míčku. Pokud pěstujete odrůdy pro zimní skladování, je možné mít červenou řepu téměř po celý rok.

Setí řepy

Zasaďte tři semena v rozestupech 10 cm, 2,5 cm hluboko v řadách od sebe vzdáleném 30 cm ve dvou čtrnáctidenních intervalech od poloviny dubna do července pro posloupnost chutných, stále čerstvých kořenů. Použijte odolné odrůdy pro počáteční výsev pod tkaninou koncem února nebo začátkem března. Od konce března můžete zasít bez ochrany. Řepa zasetá od června může být použita pro skladování v zimě.

ervená řepa svazek - Vypěstujte si vlastní řepu. Zvládne to i zahradník začátečník

Růst řepy

Červená řepa bude růst v dobře odvodněné zahradní půdě, ale vyžaduje plodné podmínky. Před zasetím přidejte zahradní kompost nebo organickou hmotu. Když se sazenice pohybují kolem výšky 2,5 cm, rozsaďte jednotlivé sazenice ve vzdálenosti 10 cm od sebe. Zalévejte každých 10-14 dní. Pokud rostliny nerostou, přidejte dusíkaté hnojivo, jako je například síran amonný.

Sklizeň

Vytáhněte rostliny, jakmile dosáhnou velikosti golfového míče a nechte ostatní dosáhnout zralosti. Sklízejte je, až dosáhnou velikosti kriketového míče.
 

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář