narcis kvet

Nejvhodnější doba pro výsadbu narcisů připadá na září

Už na podzim musíme myslet na to, aby nám na jaře zahrada krásně vykvetla. K jedněm z nejkrásnějších jarních cibulovin bezesporu patří narcisy. Zasaďte je během září, ať mají čas zakořenit do prvních mrazů.

Jaké stanoviště pro narcisy zvolit

Narcisy mají rády slunné stanoviště s dostatkem světla a tepla, aby co nejvíce vykvetly. V polostínu nebo na severní straně se jim tolik dařit nebude a počítejte s tím, že vám vykvetou jen jednu sezónu.

Jakou půdu mají narcisy nejraději

narcis - Nejvhodnější doba pro výsadbu narcisů připadá na září

Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Narcisům se daří v lehčích, písčitohlinitých nebo hlinitopísčitých půdách. Rozhodně je nesázejte do přemokřených nebo kyselých půd či půd chudých na vápník. Narcisy také potřebují se svému růstu dostatek humusu, avšak pozor: nesnášejí čerstvý chlévský hnůj. Vhodnější je uleželý chlévský hnůj nebo vyzrálý kompost.

Jak cibulky narcisů sázet

Vybírejte vždy zdravé a velké cibule, které – pokud vysazujete do řádků – by měly mít meziřádkovou vzdálenost cca 20 cm a v jednom řádku by měly být od sebe vzdálené 10 až 15 cm. Pokud vysazujete do skupiny, stačí vzdálenost cibulek cca 15 cm. Ideální hloubka výsadby pak činí také 15 cm.

A co další péče

Nezapomeňte cibule zalít a v ideálním případě jim poskytnout nastýlku (z rašeliny, mulčovací kůry nebo bukového listí), protože pod ní zůstává půda rovnoměrně vlhká a také ochrání cibule před velkými mrazy. Cibulky tak dobře zakoření a na jaře můžete nastýlky odstranit. Rostliny se vám odmění bohatými květy.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář

Zavřít