tulipan

Tulipány vysazujte od poloviny září do konce října, jinak vám nepokvetou

Tulipány: Ideální čas na výsadbu tulipánů je celý říjen (samozřejmě podle počasí), ale začít můžete již od poloviny září. Dbejte však na následující rady, abyste na jaře nebyli nemile překvapeni, že se dílo nepodařilo tak, jak jste si představovali.

Jaké stanoviště pro tulipány zvolit

Tulipány nejlépe pokvetou na slunném a teplém stanovišti. Pokud je vysadíte do polostínu, stínu nebo na severní stranu zahrady, počítejte s tím, že květy budou menší a pokvetou jen jednu sezonu.

Jakou půdu mají tulipány rády

Tulipány vcelku snesou jakoukoliv půdu od lehčích hlinitopísčitých a písčitohlinitých až po těžší jílovité půdy. Lehké půdy jim však vyhovují o něco více, avšak musí být na jaře dostatečně vlhké. Ideální je neutrální půdní reakce, tedy ani příliš zásaditá, ani příliš kyselá, tak okolo pH 7.

tulipany 1 - Tulipány vysazujte od poloviny září do konce října, jinak vám nepokvetou

Jak cibulky tulipánu vysazovat

Vybírejte vždy velké, zdravé a čisté cibule, které sázejte při výsadbě do záhonů tak, aby meziřádková vzdálenost byla 20 cm, vzdálenost jednotlivých cibulek na řádku cca 10 cm. Při výsadbě do skupin je potřeba, aby vzdálenost jednotlivých cibulí byla 10 až 12 cm.

Cibulky sázejte do hloubky 10 cm v lehčích půdách, nebo 8 cm v těžších půdách.

Další péče o cibulky

Cibulky na podzim důkladně zalijte. Máte-li možnost, poklaďte i cibulky tulipánů nastýlkou (z rašeliny, mulčovací kůry nebo bukového listí), aby půda kolem cibulek zůstávala dlouhodobě vlhká. Cibulky tak lépe zakoření. Na jaře nastýlku odstraňte a tulipány zasazené v lehčích půdách můžete opět zalít.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář