Julia Roberts herecka

Jakou zeleninu pěstuje se svými dětmi Pretty Woman neboli Julia Roberts

13.11.2020
2 188 Zobrazení

Je prokázáno podle statistik, že lidé, kteří zahradničí, jsou šťastnější i zdravější. Zajisté o tom své ví i známá americká herečka Julia Roberts, která k pěstování zeleniny vede i své děti. Co nechybí na zahradě Julie Roberts?

Zdravý způsob života

Julia Roberts, celým jménem Julia Fiona Roberts, je známá americká herečka, bývalá modelka, držitelka několika ocenění, včetně Zlatých Globů i Oscarů. Od svých 23 let je americkou superstar. Patří mezi jednu z mála v Hollywoodu, která stárne s grácií snadno a přirozeně. Za jejím svěžím a mladistvým vzhledem stojí vnitřní harmonie a rovnováha. Tu dosahuje za pomoci zdravého životního stylu, důsledné péče o pleť, pravidelným pohybem, několikrát týdně se věnuje józe a pestrou stravou.

Julia Roberts - Jakou zeleninu pěstuje se svými dětmi Pretty Woman neboli Julia Roberts

Zdroj foto: facebook.com

Julia jí hodně avokáda, vajec, kuřecího masa a zeleniny, kterou si sama pěstuje. Do zahradničení zapojila i své děti. Jelikož vzorně dbá na zdraví celé rodiny. V době, kdy není zcela jisté, jaké látky se mohou ke konzumentovi v kupované potravě dostat, dává přednost vlastní vypěstované zelenině. Ostatně zahradničit učí i své potomky.

Majitelka nejširšího hollywoodského úsměvu má jako řada hvězd zálibu v realitách, nemovitosti nakupuje, ale také prodává i pronajímá. Nicméně vždy nechybí zahrada pro pěstování nejen vlastní zeleniny. Ostatně vztah k zahradničení má po své matce, také herečce. Julia Roberts vzpomíná v tomto směru na svou maminku, která měla velkou zahradu a vypěstovala si vše od nuly. Neví, jak to dělala, protože všechny věci vyžadují spoustu času, péče. Julia prý dělá půlku toho, co ona a času jí nezbývá.

zelenina - Jakou zeleninu pěstuje se svými dětmi Pretty Woman neboli Julia Roberts

Zdroj foto: instagram.com

Milující máma

Julia Roberts má tři děti, dvojčata Phinneus a Hazel (15) a mladší Henry (13) nejen obohatili její život, ale dělají ji neustále velmi šťastnou. Domácí život jí dává absolutní radost. Julia miluje být doma, chystat snídani, oběd či večeři pro svou rodinu.

Zejména propadla pěstování vlastní zeleniny. A tak herečce nečiní žádný problém pokleknout a pořádně se zamazat při práci na zahradě, ať už při sázení, pletí, sklízení. K této činnosti vede své děti. Každé dítě má na zahradě svůj vlastní pozemek, své vyčleněné místo a tam si pěstuje svou oblíbenou zeleninu. Herečka zastává názor, že se jedná o velmi efektivní výchovnou metodu, jak naučit děti vážit si jídla a jíst zdravě. Julia Roberts doporučuje ověřený trik, pokud chcete, aby vaše dítě jedlo například růžičkovou kapustu, nejlepší způsob, jak toho docílit, je pomoci mu, aby si ji samo vypěstovalo.

Julia se svou rodinou pěstuje nejen výše zmíněnou růžičkovou kapustu, ale také různé druhy salátu, kedlubny, rajčata, okurky a další zeleninu, stejně tak nechybí ani spousta ovoce, od rybízu, přes jahody až po blumy. Při pěstování zároveň vede své děti k úctě k potravinám, detailně s nimi probírá, kde se vlastně jídlo ze spíže bere. Herečka spoléhá na vlastní výpěstky ze zahrady a rozhodně neplýtvá potravinami.

Ví, že ony coby pětičlenná rodina mohou vyprodukovat mnoho odpadu, tak raději kompostují a dokonce chovají kuřata. Tím se tak zbaví většiny zbytků. V domácnosti nepoužívají nadbytečný papír, žádné papírové kuchyňské utěrky či plastové sáčky na svačiny apod.

Tajný recept na krásný úsměv z vlastní zahrady

Julia je pověstná svým oslnivým úsměvem. Podle herečky je důležité pečovat o zuby, aby byly dokonalé. Julia si udržuje lesklé zuby díky jahodám, které samozřejmě nechybí v rámci jejího pěstování. V dopoledních hodinách rozmixuje jahody, které aplikuje na zubní kartáček a zuby poté čistí několik minut. Až poté prý použije zubní pastu.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Nenapravitelný optimista, kterého od dětství fascinuje moc, kouzlo a síla psaného i mluveného slova. Mou vášní je četba knih, psaní, dlouhé procházky, pobyt v přírodě a rekreační běh. Nezapomenutelné jsou mé vzpomínky na letní prázdniny, které jsem jako dítě zcela dobrovolně a s chutí trávila pletím zahrady a veškerou péčí o ni. Ten skvostný pohled na mé vítězství v boji s plevelem byl nejsladší odměnou. Jako dospělák si nyní užívám nejen relax v podobě rýpání se v hlíně, ale v pěstování květin, vlastní zeleniny a především bylinek. Vše pak praktikuji ve svém kulinářském umění a testuji na své rodině a známých :-)

Zanechte komentář