rostlina

Po létě je potřeba přenést letněné pokojovky zpět domů. Jak na to, abyste jim nezpůsobili šok

Léto pomalu končí a to nezaregistrovali jen školáci, kteří usednou zpět do školních lavic, ale i naše pokojovky – respektive vy byste to měli zaregistrovat za ně a včas přenést letněné pokojovky zpět domů a dopřát jim správnou péči.

Kdy přenést rostliny zpět domů

Rostliny nenechávejte venku co nejdéle, protože byste jim mohli způsobit teplotní šok. Zatímco venku budou již teploty v noci padat pod 5 °C, doma začne topná sezona a navíc bude mnohem sušší vzduch. Přeneste tedy rostliny domů již na konci léta nebo na začátku podzimu, ať je teplota venku i doma plus minus stejná.

Prohlédněte je od chorob a škůdců

Než rostliny nastěhujete zpět domů, důkladně je prohlédněte od chorob a škůdců, abyste si je nepřenesli i na jiné rostliny, které byly doma i přes léto. Škůdce zlikvidujte mechanicky, pokud to jde, na choroby použijte povolené postřiky. Nezapomeňte, že mezi škůdci se může za vlhkého počasí objevit i slimák nebo hlemýžď.

pokojove rostliny - Po létě je potřeba přenést letněné pokojovky zpět domů. Jak na to, abyste jim nezpůsobili šok

Zdroj foto: pixabay                                     letněné pokojovky

Odstraňte suché a žluté listy

Aby šly rostliny domů v dokonalé kondici, odstraňte jim všechny suché a žluté listy, venku se to dělá přece jen lépe než později doma.

Rostliny zalévejte a roste

Protože vzduch doma je sušší než vzduch venku, nezapomínejte rostliny dobře zalévat a rosit. Pomůžete jim překonat období, než si zvyknou a otuží se na vnitřní podmínky.

Přihnojte

Nebojte se rostliny ještě na začátku podzimu přihnojit, mnohé to potřebují, chybí jim zejména draslík. Poté s přihnojováním postupně ustávejte a dopřejte rostlinám zimní období klidu.

Přesazujte

Stejně tak můžete některé rostliny, které venku trochu povyrostly, protože se jim tam dařilo, na podzim přesadit. Přesazujte stejně jako na jaře, tj. do nového substrátu, do větší nádoby, při přesazováním nemusíte přihnojovat.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

Zavřít