garaz

Vjezd na pozemek mu nepovolili, i když měla jeho žádost vše potřebné

29.8.2020
23 829 Zobrazení

Stav komunikací v našem okolí se mění – stejně jako naše nároky. Pokud jste si na zahradu pořídili traktůrek pro lepší udržování zahrady nebo třeba pořádné SUV, můžete nečekaně zjistit, že vám už váš stávají vjezd na pozemek nemusí vyhovovat.

Jde o zcela běžnou situaci, s níž se každoročně potýkají tisíce majitelů pozemků. Většina z nich však dělá při podávání žádosti jednu identickou chybu, čímž si celý proces zbytečně prodlužují. Ovšem bylo by chybou myslet si, že vám stačí „jen“ posunout vrata na dům či zahradu o kousek dál. Z toho byste totiž mohli mít na úřadě pořádné problémy. O tom, co se děje za hranicemi pozemku, totiž už sami tak úplně nerozhodujete.

dum - Vjezd na pozemek mu nepovolili, i když měla jeho žádost vše potřebné

Zdroj foto. pixabay                                vjezd na pozemek

Stavební povolení? Častý omyl

Většina lidí předpokládá, že jde o stavbu, takže svou žádost automaticky směřuje na místní stavební úřad. Omyl je v tomto případě pochopitelný, ovšem může vás zbytečně zdržet. Úřad má totiž na vyřízení vaší žádosti 30 dní. Leckdy vám maž po této době sdělí, že povolení vydat nemůže.

A v tom horším případě vám ani neřekne proč, případně se nebude obtěžovat s vaším směrováním na to správné pracoviště. A kam se tedy musíte obrátit?

Povolení budete potřebovat hned tři

Nezapomeňte, že se se svým vjezdem připojujete na veřejnou komunikaci. Budete k tomu tedy potřebovat vyjádření a souhlas silničního právního úřadu (místně příslušného), vlastníka pozemní komunikace (tím bývá obvykle obec) a také policie ČR.

Občas se může potřebná „úřední mašinérie“ lišit v závislosti na typu pozemní komunikace, která okolo vašeho pozemku prochází. Všechny potřebné informace by vám však vždy měli poskytnout na oboru dopravy vašeho obecního úřadu. Jednou návštěvou toho správného místa si tak můžete ušetřit celou řadu nepříjemností. Stačí jen trochu přípravy předem.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

2 Komentářů

Zanechte komentář