konopne

Doma si můžete vyrobit i konopné tělové máslo

Konopné tělové máslo: Tělové máslo má oproti tělovému mléku hned několik výhod: dá se vyrobit i v domácích podmínkách, dobře se vstřebává, neteče, nezanechává pokožku mastnou a zlepšuje její texturu. Vyzkoušíte to také?

Proč si vyrobit konopné tělové máslo doma

Ačkoliv si dnes už můžete koupit téměř jakékoliv výrobky z konopí a často i v biokvalitě, určitě vás může překvapit jejich cena – ta totiž nepatří k nejnižším na trhu. Jestliže si ale zkusíte vyrobit domácí konopné máslo, uvidíte, že výsledek bude prakticky totožný, avšak levnější. A ještě budete mít pocit dobře odvedené práce. To už stojí zato, ne?

Co budete potřebovat

Tělové máslo má ještě o něco pevnější konzistenci než krém nebo balzám. Na jeho výrobu si tedy připravte:

  • 5 ml konopného oleje s 5 % obsahem CBD,
  • 200 g bambuckého másla,
  • 80 ml olivového oleje,
  • 80 ml kokosového oleje,
  • 100 g včelího vosku,
  • 1 čajovou lžičku vitamínu E v oleji,
  • volitelně: esenciální olej dle vlastního výběru (vanilka, levandule, skořice, eukalyptus, máta, růže).
cbd maslo - Doma si můžete vyrobit i konopné tělové máslo

Zdroj foto: envato

Postup

Bambucké máslo rozehřejte pomalu ve vodní lázni, přidejte olivový olej, kokosový olej, promíchejte a odstavte. Vedle rozehřejte včelí vosk a mírně zchladlý vmíchejte do směsi olejů. Poté přidejte konopný olej, vitamín E a případně i esenciální olej. Dobře promíchejte a plňte do připravených krabiček. Nechte zcela zchladnout.

TIP: Zdá-li se vám máslo příliš řídké nebo tekuté, rozehřejte ještě malé množství včelího vosku a přidejte do směsi. Nezapomeňte ale, že máslo chladnutím tuhne.

Skladování

Tělové máslo můžete skladovat přímo v koupelně, kde ho nejspíš budete nejčastěji používat. Hodí se používat denně po koupeli. Krásně se vstřebává a zanechává pokožku jemně hydratovanou a pevnou. Vydrží určitě 2 měsíce a za tu dobu jej dozajista i spotřebujete.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář