gerbera

Které květiny se nejvíc hodí do vázy na stůl

Chcete darovat květinu, která vydrží, anebo jen chcete mít hezkou kytici doma na stole? Které květiny nejvíce vydrží a jak jim pomoci, aby byly hezké ve váze co nejdéle?

Luční kvítí

Ačkoliv se to nezdá, na jídelní stůl se hodí jakákoliv kytice lučních květů. Kombinujte třeba kopretiny, třezalku a modré zvonky. Všechny vydrží opravdu dlouho, aniž byste se o ně museli jakkoliv starat.

lucni kviti - Které květiny se nejvíc hodí do vázy na stůl

Růže

Darovat kytici růží obvykle znamená lásku, vášeň, poděkování či vřelé přátelství. Aby růže vydržely, kupujte vždy čerstvé, nebo je nastříhejte těsně před obdarováním na vlastní zahrádce. Ostříhejte jim trny, ať obdarovaného nezraní. Stonky růží by se měly stříhat šikmo a sestříhávat každé 3 dny. Můžete jim dokoupit výživu pro květiny do vázy. Při péči vydrží kvést ve váze i tři týdny (mám to z vlastní zkušenosti).

ruze 3 - Které květiny se nejvíc hodí do vázy na stůl

Gerbery

Gerbera patří ke květinám, které vydrží ve váze opravdu dlouho. Můžete dát kytici jednobarevných gerber i kombinovat barvy. Nezapomeňte, že červená znamená vášeň, růžová a bílá nevinnost a trvalou lásku, žlutá závist a žárlivost. Takže nakombinujte kytici podle vašich představ a podle vlastností obdarovaného. I gerbery si zaslouží péči – sestřihávat našikmo stonek každých 5 dní, popřípadě i speciální výživu.

Chryzantémy

Tytam jsou doby, kdy byly chryzantémy vhodné jen na hřbitov nebo pro poslední rozloučení s nebožtíkem. Chryzantémy si zaslouží naši plnou pozornost, neboť kvetou krásnými barvami a ve váze dlouho vydrží. Vypěstujte si vlastní chryzantémy na zahrádce a obměňujte tak květinovou výzdobu vašeho domova.

pivonky - Které květiny se nejvíc hodí do vázy na stůlPivoňky

Ačkoliv by se mohlo zdát, že pivoňky vám největší parádu udělají na zahradě, opak bývá pravdou. Zvláště za přílišného deště nebo velkého horka pivoňky venku odkvetou tak rychle, že si jich ani neužijete. Dáte-li je však mladé do vázy, vydrží vám podstatně déle a navíc: jsou opravdovou pastvou pro oči a hodí se do všech interiérů od rustikálních až po nejmodernější.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář