ervená květina t

Druhy květin červené barvy. Co znamená červená barva v aranžmá

Při vytváření dalšího květinového aranžmá se pokuste přidat několik červených efektů, abyste ho oživili! Červená barva je známá jako zástupce vášně a lásky, mimo to je také symbolem zářivé krásy. Je více než snadné najít takové množství červených květin, jistě i vy sami byste dali dohromady minimálně deset druhů červených květin. Přesto se vás pokusíme trochu více inspirovat, zahrneme i méně známé červené květiny.

Podzim

Všichni milujeme podzim pro sváteční dýně a zbarvené listí. Tak proč bychom podzim nemohli zahrnout i do kytic, abychom docílili teplé barvy sezóny. Můžete použít jasně červené květy nebo také temně červené – máte z čeho vybírat.

1. Astra

Červená astra, symbol nehynoucí oddanosti, je populární květ v řecké mytologii. Tyto květiny, které svým vzhledem připomínají sedmikrásky, mají po nařezání dlouhý život ve váze; ve skutečnosti vydrží obvykle až dva týdny.

2. Chryzantéma

Chryzantéma se pyšní dostupnosti v téměř jakékoli barvě. Červená není výjimkou. Jako královna jarních květů je červená chryzantéma symbolem radosti a krásy před příchodem zimy. Vzhledem k tomu, že chryzantéma je oficiální narozeninovou květinou listopadu, můžete tuto květinu začlenit do kytice pro narozeniny pro vaše oblíbené listopadové dítě.

3. Gerbera

Také gerbery obsahují spoustu různých barev. Mají velké hlavičky, které, kdyby byly žluté, tak by připomínaly slunečnice. Červené gerbery jsou pátou nejoblíbenější květinou na světě. Jejich veselý význam a odvážný vzhled činí z této květiny oblíbenou možnost vyjadřovat romantické myšlenky a pocity.

4. Nevadlec hřebenitý

Tato květina získává své jméno z neobvyklého vzhledu, který je podobný hlavě kohouta. Červený nevadlec vydrží ve váze pět až čtrnáct dní.

5. Sasanka

Sasanky byly léta zdrojem inspirace pro malíře, objevily se na mnohých slavných obrazech. Červená sasanka je symbolem lásky, a jako taková se velmi častou používá při svatebních úpravách.

Zima

Sezóna sněhuláků, sněhových vloček a jiných chladných divů. Zima nemusí být zrovna období, kdy si vzpomenete na červené květy. Existují ale i květiny, které jsou právě v červené barvě tolik charakteristické pro zimu (růže na Valentýna, vánoční hvězdy na Vánoce).

6. Růže

Červené růže často představující lásku a vášeň, jsou konečným symbolem romantiky. Tyto voňavé květiny přicházejí v různých odstínech, přičemž jasně červená symbolizují lásku a tmavší odstíny, jako je vínová barva, znamenají, že láska má být ještě realizována.

7. Karafiát

Nádherný a půvabný, výrazný červený karafiát je perfektní květina pro obdiv. Jeho jemnější a světlejší odstíny červené barvy jsou o něco méně demonstrativní alternativou k červené růži.

8. Amaryllis

Červený amaryllis představuje odhodlání, pýchu a zářivou krásu, podobně jako řecká panna, po které byl pojmenován. Vzhledem ke své výšce a odolnosti jsou tyto květiny také spojovány se silou.

9. Vánoční hvězda (Poinsettia )

Tato květina představuje radost a oslavu. Tento červený květ je populární všude po světě, protože má velké, odvážné listy a jasné barvy.

10. Orchideje

Orchidej je symbol síly a odvahy. Samotné červené orchideje přicházejí v různých tvarech a velikostech. Tato exotická květina dodává jedinečný vzhled každé kytici!

Jaro

Jakmile se po zimě objeví teplejší počasí, nastupují barevné květy. Mezi nimi samozřejmě také červené.

11. Petúnie

Petúnie je symbol naděje. Červená petúnie je perfektní květina pro povzbuzení lásky v těžké situaci. Tyto květiny fungují nejlépe ve venkovních akcích, protože řezané nevydrží dlouho.

12. Tulipán

Tulipán je jednou z prvních květin na jaře, představuje znovuzrození. Použijte červené tulipány pro události oslavující věčnou lásku!

tulipán - Druhy květin červené barvy. Co znamená červená barva v aranžmá

13. Ibišek

Červený ibišek přichází v mnoha různých velikostech a je symbolem jemné krásy. Použijte tento ženský květ na venkovní akci, abyste přilákali motýly!

14. Frézie

Frézie je oficiální květina pro sedmé výročí svatby, představuje nevinnost a přátelství. Od padesátých let minulého století jsou tyto květiny oblíbené na svatbách. Je to proto, že jsou symbolem důvěry mezi párem.

15. Kala

Kala je symbol obdivu a odvahy. Červené kaly jsou skvělým způsobem, jak prokázat vášnivou lásku. Zahrňte tyto květiny do kytice pro konečné prohlášení touhy.

Léto

Nenechte se oklamat delšími dny a vysokými teplotami! V letních měsících je v plném rozkvětu spousta krásných červených květin.

16. Lobelka šarlatová

Na rozdíl od svého názvu tato květina láká kolibříky a motýly, nikoliv ptáka stejného jména. Zahrnout tuto květinu do několika uspořádání kolem venkovního místa, kde (snad) přilákat spoustu okřídlených přátel.

17. Jiřina

S některými odrůdami vyrůstajícími do šířky až 12 cm, může tato květina tvořit základ kytice. Jiřina v červené barvě je symbol závazku, měla by být použita na událostech oslavujících následující jedinečnou cestu.

18. Pivoňka

V některých kulturách jsou pivoňky hodnoceny pro nejrůznější použití, stejně jako pro jejich zvláštní významy. Například červené pivoňky jsou symbolem cti, štěstí a šťastného vztahu, proto jsou skvělou volbou pro oslavu angažmá nebo manželství.

19. Azalka

Červená azalka je znamením elegance a bohatství, je jednou z nejoblíbenějších květin, které se používají při svatebních příležitostech. Vzhledem k tomu, že cibulky této rostliny jsou křehké a mohou se snadno rozpadnout, měli byste používat tyto květiny v dekoracích, kterých se nebudete dotýkat ani je přesunovat.

20. Dosna

Tyto velké tropické květiny přicházejí v různých odstínech jako je žlutá a oranžová, ale červené budou mít největší dopad na váš velký den. Živé květiny jsou ideální pro události na pláži nebo na oslavu léta.

Červené květiny pro každou příležitost

Květiny jsou jednou z nejlepších částí každé sezóny. Pokud plánujete důležitou událost, nezapomeňte zjistit, kdy jsou vaše oblíbené květiny v sezóně. Ať už hledáte poselství lásky nebo inspirativní vášnivé pocity, vyberte červené květy, které vám dávají další podporu, kterou jste hledali.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zavřít