květina v truhlíku

Nejkrásnější květiny do truhlíků. Jaký máme výběr?

Přemýšlíte, jaké květiny zasadit letos do truhlíků, aby váš balkon, zahrada či dům vypadaly opravdu nádherně? Poradíme vám s výběrem i pěstováním.

Muškáty

Nejkrásnější a nejméně náročné truhlíkové květiny jsou bezesporu muškáty. Seženete je jak ve vzpřímené variantě s většími květy, tak i v převislé variantě s menšími kvítky. Dávejte jen pozor, abyste je nesázeli dřív, než přejdou poslední mrazy. Jinak jsou velmi odolné a v podstatě přežijí jak přímé slunce, tak vítr i déšť. Dokonce i když vám muškáty polámou kroupy, vyrazí si znovu a za pár dní budou vypadat, jako by se nic nestalo.

Muškáty potřebují jen střední zálivku, jednou za 14 dní přihnojit hnojivem na muškáty, mírně propustnou půdu a dostatek světla. Umístění na východní, jižní či západní straně je zcela vyhovující.

Begonie

Druhou květinou vhodnou do truhlíků je určitě begonie. Můžete si kupit buď již vzrostlé rostliny, anebo vypěstovat begonie z cibulek. Begonie jsou velmi odolné, mají raději stín nebo polostín, zálivka nemusí být tak častá a hnojivo žádné, protože mají dostatek látek v cibulkách. Cibulky je potřeba po odkvetení umístit na suché a chladné místo před zimu, abyste je na jaře zase mohli zasadit.

Petúnie

Krásné květy petúnií by klidně mohly soutěžit s muškáty v oblíbenosti. Jejich jedinou nevýhodou je, že nemají rády vítr, jejich jemné květy se ve větru polámou a nebudou vypadat hezky, rozhodně je tedy umísťujte na chráněné stanoviště. Jinak jim vyhovuje i poloha na přímém slunci, střední zálivka, mírně propustná půda, případně lehké přihnojování během vegetačního období.

petůnie truhlík 1024x768 - Nejkrásnější květiny do truhlíků. Jaký máme výběr?

Lobelka

Jemné modré květy lobelek vyniknou zejména v kombinaci s dalšími květinami v truhlíku – např. s  měsíčními jahodami, které kvetou bílými kvítky, nebo s verbenou /viz dále/, která má drobné červené květy. Lobelka je nenáročná, stačí jí mírná zálivka, umístění prakticky kdekoliv od slunce až po stín, přihnojování nepotřebuje a pokvete neúnavně po celé léto.

Verbena

Vzrostlejší květinka s malými červenými (ale i růžovými, bílými nebo modrofialovými) květy, někdy dělá dojem převislé rostliny. Má ráda slunce, dostatek vláhy a pravidelné přihnojování – i jednou týdně. Čím více živin bude mít, tím krásněji a bohatěji pokvete.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář