zvěrokruh

Květiny můžete vybírat také podle znamení zvěrokruhu

Když vybíráme kytici květin, obvykle se řídíme podle toho, co se nám prostě líbí. Věděli jste ale, že kytici můžete vybírat i podle astrologického znamení? Znamení zvěrokruhu nám toho může o každé osobě hodně napovědět. Můžeme zjistit, jakou má člověk osobnost, na co má talent, jaký je jeho charakter, které kameny ho pozitivně ovlivní – a také které květiny.

Pokud na astrologii příliš nevěříte, může vám výběr květin podle znamení zvěrokruhu aspoň pomoci vybrat květinu, když nevíte, jakou kytku osoba, kterou chcete obdarovat, upřednostňuje. Nebo naopak – pokud víte, že daná osoba se vyžívá v ezoterice a astrologii, můžete mu udělat největší radost tak, že mu dáte květiny, které se shodují s jeho znamením.

Štír (24.10. – 22.11.)

Vášnivý, kreativní a intelektuální – to vše jsou charakteristiky Štíra. Jsou to extrémně vášniví jedinci, kteří se nebojí, aby se postavili za to, čemu věří. Rádi se pouští do nových dobrodružství. Mají také citlivou stránku a kvůli tomu jsou někdy vnímáni úzkostně. Avšak nadevšechno jsou svůdní a nezávislí a vždy se budou starat o lidi ve svém okolí.

Pokud kupujete kytici pro Štíra, zvolte teplé odstíny barev, jako je tmavě červená nebo oranžová. Květinové druhy, které odpovídají osobnosti Štíra, jsou rododendrony, orchideje, růže a mučenky. Mezi další rostliny, které doplňují toto hvězdné znamení, patří cypřiš, hloh a akácie.

Celebrity ve znamení štíra jsou například: Demi Moore, Julia Roberts, Anne Hathaway, Ryan Gosling, Hillary Clinton, Whoopi Goldberg, Sophie Marceau a Bjork.

Váhy (23.9 – 23.10)

Váhy jsou společenské, jemné, půvabné a ženské duše, které se také mohou pochlubit náznakem svádění. Navzdory jejich mnoha dobrým vlastnostem je pro ně často složité rozhodnout se. Váhy jsou také umělecké, mnozí z jejich přátel je obdivují.

Pokud vybíráte květinu pro Váhy, pak vyberte něco, co bude mít estetický, kulatý tvar. Květiny, které se shodují s tímto znamením, jsou kamélie, bílé lilie, pivoňky, růže a tulipány. Vybírejte slonovinové tóny barev a světle růžové květy. Z rostlin a stromů je to pak vinná réva, jabloň, dub, magnólie a topol.

Celebrity ve znamení váhy jsou například: Brigitte Bardot, Monica Bellucci, Kate Winslet, Eminem, Will Smith, Kim Kardashian a Romy Schneider.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Blíženci jsou plní smíchu a extrémně provokativní povahy. Mimo to jsou také hraví a umělecky založení.

Proto pro ně vybíráme kytici plnou květin, které dokonale odpovídají charakteristice tohoto hvězdného znamení. Vhodné jsou frézie, mák, mimosa, fuchsie, karafiát a konvalinka. Nemusíte vybírat jednu barvu – Blíženci ocení vícebarevné kytice. Z ostatních rostlin je to kapradina, myrta, kaštan, bříza a mandle.

K Blížencům patří následující celebrity: Marylyn Monroe, Nicole Kidman, Kanye West a Naomi Campbell.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Ryby mají tendenci být trochu plaché, ale na druhé straně také štědré. Ryby jsou velmi náchylné k tomu, co se kolem nich děje. Často vytvářejí pomyslnou stěnu, aby se ochránili. I přes svou plachost však dokážou vyjádřit svůj názor a mohou být velmi majetné.

Chcete-li vybrat perfektní kytici pro Ryby, vyberte si fialové, bílé, tyrkysové, zelené a kobaltově modré odstíny. Květy, které odpovídají osobnostem těch, kteří patří k tomuto hvězdnému znamení, jsou lekníny, lotosy, duhovky, sedmikrásky a jiřiny. Vyberte si kytici, která má kulatý tvar, a přesto je poněkud jednoduchá a sofistikovaná. Stromy a rostliny, které se vztahují k tomuto hvězdnému znamení, jsou fíky a vrba.

Celebrity patřící ke znamení ryb jsou: Eva Longoria, Eva Mendes, Justin Bieber, Daniel Craig a Rihanna.

Býk (21.4. – 21.5.)

Býci jsou rozesmátí, dobře komunikují a užívají si života v plném rozsahu.

Při výběru květin, které doplní toto hvězdné znamení, se rozhodněte pro hortenzie, sedmikrásky, hezké růžové růže, narcisy, hyacinty, borůvky, fialky a prvosenky. V rámci jedné kytice zvolte více druhů květin. Další rostliny, které jsou spojovány s tímto znamením, jsou fíky, cypřiše, vinná réva, pšenice nebo ovocné stromy.

Mezi Býky patří následující celebrity: Penelope Cruz, Kirsten Dunst, Megan Fox, George Clooney a Adele.

Rak (22.6. – 22.7.)

Raci vždy poskytnou teplý a přátelský úsměv. Kromě toho mají také tendenci být velmi ambiciózní, velkorysí, pozorní a extrémně rodinní.

Když uvažujete o tom, jakou kytici pro toto znamení vybrat, zvolte sedmikrásky, kamélie, jasmín, lilie, prvosenky a árón. Samotná kytice by měla být dokonalá, ale přesto jednoduchého stylu, aby odrážela silnou osobnost příjemce. Zahrňte do ní odstíny stříbra, šedé a bílé. Břízy a papyrus jsou rostliny, které se k Rakům hodí.

Mezi celebrity patřícími k tomuto znamení patří: Meryl Streep, Tom Hanks, Tom Cruise, Robin Williams, Vin Diesel a Selena Gomez.

Beran (21.3. – 20.4.)

Berani jsou obecně energičtí jak v soukromém, tak v profesionálním životě.

Proto když kupujete kytici pro Berana, musíte vybrat něco, co odráží jeho osobnost. Zaměřte se na červené růže, robustní tulipány, nádherné jiřiny, obrovské amaryllisy nebo perfektní pivoňky. Když uvažujete o velikosti kytice, přemýšlejte o velké a odvážné, aby odpovídala osobnosti Berana. Z rostlin Berana skvěle doplňuje zimolez, modřín nebo cedrové odrůdy.

Celebrity, které patří k hvězdnému znamení Berana: Reese Witherspoon, Keira Knightley, Russell Crowe, Victoria Beckham, Hugh Hefner, Maria Sharapovová a Elton John.

Panna (23.8. – 22.9.)

Panna občas jedná bez rozmyslu, je od přírody odvážná, ale přesto je stále perfekcionista. Osoby ve znamení Panny jsou přirozeně skromné, cítí se v klidu bez ohledu na to, kde jsou a v jaké společnosti se nachází. I přesto, že jsou extrémně trpělivé, mohou být poněkud kritické.

Pokud vybíráte květinu pro Pannu, vybírejte levanduli, fialky, měsíček, pomněnky, hortenzie a frézie. Vybírejte tradiční, přesto elegantní kytici a zajistěte, abyste ji zaplnili zelenými, světle růžovými, modrými a čokoládově hnědými odstíny. Z rostlin se k Pannám hodí lískové keře, kaštany a břečťany.

Mezi celebrity, které patří k hvězdnému znamení Panna, jsou: Sophia Loren, Agatha Christie, Cameron Diaz, Paul Walker, Tim Burton, Warren Buffett, Amy Winehouse a Beyoncé.

Vodnář (21.1. – 20.2.)

Vodnáři jsou laskaví i spontánní. Užívají si nová dobrodružství, a vzhledem ke své velkorysosti, si umí udělat přátele kdekoli. Nikdy neočekávají nic zpět a navzdory tomu, že hledají stabilitu, užívají si i svou nezávislost.

Květy, které odpovídají tomuto hvězdnému znamení, jsou azalky, orchideje, jasmíny a masožravé rostliny. Z odstínů vybírejte kobaltově modré, růžové, zelené, šedé, purpurové a tyrkysové – to znamená, že exotická kytice je nutností. Z rostlin se pak k tomuto znamení hodí bonsaje a cedr.

Celebrity patřící k hvězdnému znamení Vodnáře jsou: Jennifer Aniston, Shakira, Oprah, Ashton Kutcher, Cristiano Ronaldo a Bob Marley.

Lev (23.7. – 22.8.)

Lev má sklon k důvěře, v životě je rychlý a často je středem pozornosti. Hodně se směje a je oblíbený ve společnosti.

Pokud chcete obdarovat Lva, pak mu vyberte slunečnici, orchidej, otočník, chryzantému. Vyberte takové květy, které budou tvořit barevnou kytici živých žlutých a oranžových odstínů. Z rostlin se ke Lvu hodí cedr, baobab a dub, které mají podobné znaky jako hvězdné znamení Lva.

Jaké celebrity se narodily ve znamení Lva? Jsou to: Coco Chanel, Jennifer Lopez, Daniel Radcliffe, Ben Affleck, Sandra Bullock, Barack Obama, Madonna a například Audrey Tautou.

Střelec (23.11. – 21.12.)

Střelci jsou osoby svobodného ducha, který umožní to, že Střelce chytnete, pouze pokud chce být chycen. Ti, kteří se narodili v hvězdném znamení Střelce, jsou nezávislí, elegantní a velice živí. Nikdy se nezajímají o minulost a jsou vždy připraveni začít se svým dalším dobrodružstvím.

S ohledem na to se jim nejvíce líbí exotické květiny, jako je jasmín, mečík, amaryllis, lilie a vzácné karafiáty. Vyberte odstíny včetně fialových a tmavě modrých, které představují silné osobnosti Střelce. Z rostlin se ke Střelcům hodí fíkovník, moruše a citrony.

Celebrity ve znamení Střelce jsou: Tina Turner, Edith Piaf, Miley Cyrus, Brad Pitt, Katie Holmes, Taylor Swift a Woody Allen.

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Ti, kteří patří k hvězdnému znamení Kozoroha, se cítí zranitelní. Z tohoto důvodu se mohou zdát trochu vzdálenější. Avšak pokud je dobře poznáte, ukážou vám své skutečné barvy. Kozorozi jsou věrní, a proto mají tendenci patřit k blízké skupině přátel.

Květy, které odpovídají osobnosti Kozoroha, jsou modrý bodlák, karafiát, brambořík, pelargónie a amaranty. Vybírejte kytice s bílou, červenou, hnědou a šedou barvou. Pokud jde o rostliny, ke Kozorohům se hodí dub, olše, buk, borovice, vrba a cesmína.

Celebrity, které patří k hvězdnému znamení Kozoroha, jsou: Kate Moss Elvis Presley, Mel Gibson, Tiger Woods a Jim Carrey.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář