darek levandule

Jak využít levanduli na Vánoce. Na ozdobu dárků nebo přímo k výrobě dárků pro své blízké

Ačkoliv levandule nepatří přímo k vánoční výzdobě, můžete ji využít k dokreslení domova, na ozdobu dárků nebo přímo k výrobě dárků pro své blízké. Nechte se inspirovat. Jak tedy využít levanduli na Vánoce?

vanocni sacky - Jak využít levanduli na Vánoce. Na ozdobu dárků nebo přímo k výrobě dárků pro své blízké

Zdroj foto: pixabay

Vánoční sáčky

Vánoční sáčky s motivem levandule naplněné sušenou levandulí budou krásným dárkem od srdce. Můžete jej darovat mamince, kamarádce, paní učitelce. Jestli je to pro vás málo, můžete sáček přivázat k většímu dárku, který dáváte.

Na sáčky používejte jen zcela usušenou levanduli, nejlépe ze své vlastní zahrádky, nebo z bioobchodu. Sáček by měl být plátěný, aby se vůně levandule mohla postupně uvolňovat. Pokud umíte vyšívat, obrázek nebo nápis na sáček ručně vyšijte – radost obdarovaného bude dvojnásobná.

levandule - Jak využít levanduli na Vánoce. Na ozdobu dárků nebo přímo k výrobě dárků pro své blízké

Zdroj foto: pixabay

Snítka levandule k dárku

Další a mnohem jednodušší možností, jak obdarovaného potěšit levandulí, je přivázat spolu s jmenovkou na dárek ještě snítku sušené levandule. Opět platí, že by měla být dokonale usušená a z vlastní zahrady nebo z bioprodukce.

Levandulové ozdoby na vánočním věnci

Levandule se bude pěkně vyjímat i na vánočním nebo adventním věnci, zvláště pokud jste si letos zvolili za barvu Vánoc fialovou. Můžete použít snítky levandule, levandulové větvičky stočené dokolečka, sušené levandulové kvítky nasypané v sáčku z organtýnu nebo v průhledné vánoční ozdobě.

levandule kvet - Jak využít levanduli na Vánoce. Na ozdobu dárků nebo přímo k výrobě dárků pro své blízké

Zdroj foto: pixabay

Levandulový olejíček ručně vyrobený jako dárek od srdce

Sušenou levanduli zalijte v lahvičce jojobovým, mandlovým nebo olivovým olejem. Nechte asi 3 týdny stát a pak přeceďte. Voňavý olejíček nalijte do ozdobné lahvičky, zavíčkujte, ozdobně zabalte a darujte – nejlépe s návodem na používání.

Sušená levandule do koupele s odměrkou

Sušenou levanduli v kovové krabičce nebo v ozdobné lahvičce můžete i s odměrkou darovat jako koupelovou sadu. Kdyby vám to jako dárek nestačilo, přidejte ručník nebo osušku, nejlépe s obrázkem levandule.

levandule karafa - Jak využít levanduli na Vánoce. Na ozdobu dárků nebo přímo k výrobě dárků pro své blízké

Zdroj foto: pixabay

Levandulová sůl na nohy v okrasné lahvičce

Každé ženě, která měla někdy problémy se suchou pokožkou nohou a ostruhami na patách, uděláte radost doma vyrobenou levandulovou solí na nohy. Stačí smíchat hrubozrnnou (nejlépe himalájskou) sůl se sušenými kvítky levandule a naplnit do luxusní lahvičky…

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář