rajčata

Návod na vlastní hnojivo na rajčata

Pokud máte vlastní slepice, máte vyhráno. Téměř všechno z nich můžete zužitkovat. Vajíčka, trus i skořápky z vajíček. Slepičí odpad je to nejlepší, co můžete své zahradě poskytnout. Skořápky z vajec můžete přidat do kompostu, anebo také do hnojiva na rajčata.

Příprava domácího hnojiva

Ingredience:

  • 24-36 ks drcených skořápek z vajec,
  • 2 šálky kostní moučky,
  • ½ šálku epsomské soli,
  • 14 drcených aspirinů (přirozený růstový hormon!).

Příprava:

  • Vaječné skořápky důkladně umyjte a nechte je vyschnout na okenním parapetu, než je přidáte do směsi – před použitím musí být křehké a suché. Vysušení vajec pomůže také tomu, že půjdou snadněji drtit. (Můžete je také péct několik minut v troubě, pokud nechcete čekat.)
  • Smíchejte všechny ingredience dohromady.
  • Skladujte je v uzavíratelném obalu, aby byly stále suché.

slepice - Návod na vlastní hnojivo na rajčata
Použití:

Budete potřebovat asi ¼ šálku vytvořené směsi, který dáte do díry ke kořenům každé rostlinky rajčete. To vede k silnému kořenovému systému a produktivní rostlině. Nezapomínejte na své nové rostliny i mulčování. To pomůže udržet vlhkost v zemi déle, a protože rajčata jsou náchylná k některým chorobám, které žijí v půdě, mulčování pomáhá udržet nečistotu v rozstřiku od rostliny.

Domácí hnojivo na rajčata

Hnojivo můžete použít po celou vegetační sezonu okolo stonků vaší rostliny každých 6 týdnů. Jednoduše posypeme hrstky na základně rostliny a zalijeme. Vychutnejte si své rostoucí rajčata v létě – a přemýšlejte o sdílení několika svých lahodných rajčat se slepicemi, které pomohly jejich růstu.
 

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář