trvalky

Nejkrásnější jarní trvalky

Hned po prvních cibulovinách začínají rozkvétat jarní trvalky. Jsou to poslové nové sezony na zahradě a zároveň téměř jako první rozzáří zahradu barvami. Kombinují se skvěle jak s jarními cibulovinami, tak s pozdějšími letními trvalkami.

Čemeřice rozkvétá už během zimy

Nádherná čemeřice nachová rozkvétá fialovými květy již během mírnější zimy. Díky stálezeleným listům se hodí do výsadeb trvalkových záhonů, ve kterých prodlužuje dobu jejich pěkného vzhledu. Velmi snadno se rozmnožuje a šíří se výsevem. Stačí malá čemeřice a za několik let udělá velkou parádu.

Do stínu místo trávníku zasaďte barvínek

Oblíbený barvínek se dá používat místo trávníku ve stinných místech pod stromy. Tato oblíbená trvalka má stálezelené listy a ve své původní variantě má fialové a modré květy. Dnes ovšem najdete i kultivary s bílou či karmínovou barvou květů. Barvínek roste nejlépe v hlubokém stínu, ale dařit se mu bude i na sluníčku a v polostínu. Květy vás odmění už v dubnu.

trvalka - Nejkrásnější jarní trvalky

Sytě žluté květy hlaváčku rozkvetou už v dubnu

Původně stepní rostlina má ráda vápenité půdy s dobrou drenáží. Hlaváček si oblíbil především světlá stanoviště, proto představuje ideální volbu do skalek, zídek nebo kamenných koryt. Výborně se bude vyjímat i v dalších kompozicích s kamenem nebo na střešních zahradách. Svými bohatými žlutými květy kvete od dubna až do května.

Ozdobte svou zahradu hustými trsy tařice

Skalnička vytvářející mohutné husté a převislé trsy krásně rozkvétá v dubnu a květnu. Její žluté květy uvidíte již z dálky. Tařici to bude slušet prakticky kdekoli, ale vyloženě se hodí do skalek a kompozic s kamenem. Navíc je nenáročná, dobře snáší chudou půdu a nevadí jí ani plné slunce a občasná sucha.

rostlina - Nejkrásnější jarní trvalky

Koniklece jako u babičky

Nádhernou klasikou českých zahrad bývaly koniklece, kterým se daří ve vápenitých půdách. „Velmi oblíbené koniklece dostanete v řadě kultivarů. Kromě klasických fialových si můžete pořídit koniklece s růžovými, bílými nebo karmínovými květy. Některé kultivary jsou dokonce plnokvěté. Pokud si vyberete dlouhověký druh této rostliny, zasaďte ho na skalku nebo na střešní zahradu,“ doporučují experti na trvalky z www.zahradnictvi-flos.cz. Koniklece rozkvétají od března do května v závislosti na počasí. Poměrně snadno se navíc přesévají, proto si koniklece můžete namnožit výsevem ze semen.

Domácí violka vonná

Naše původní trvalka violka vonná se šíří semeny nebo si ji můžete namnožit dělením trsů. Rozkvétá brzy na jaře, většinou už v březnu a vydrží krásná několik týdnů. Naše původní violka má tmavě fialové květy s typickou vůní, ale existuje řada kultivarů s květy v různých barvách – vedle bílých, žlutých či modrých violek najdete i violky karmínové nebo violky s bílými květy s fialovými skvrnami.

—————–Komerční článek——————

 

Jako redakce portálu sazenicka.cz přinášíme pro naše čtenáře články, informace zejména pro milovníky pěstování a zahradničení. Připravili jsme rovněž databázi rostlin, kterou pro vás pravidelně aktualizujeme.

Zanechte komentář