zahradni zidle

Jak si netradičně a neotřele upravit zahradu

Dekorace do zahrady: Tentokrát vám přinášíme pár nápadů, jak si ještě více zkrášlit zahradu, nebo usnadnit pěstování jednotlivých rostlin. Věříme, že si v následujících tipech najdete svého favorita.

Staré dřevěné kolo

Někdy se na půdě či ve sklepě schovávají učiněné skvosty. Můžete tak najít třeba staré a možná i trochu poničené nebo rozbité kolo od vozu. Má ale jednu obrovskou výhodu – je totiž rozděleno na stejně velké dílky. A v těch můžete pěstovat bylinky, zeleninu, kaktusy, okrasné květiny, prostě všechno, co vás napadne, a přitom budete mít jednotlivé druhy pěkně oddělené.

Relaxace v křesle

Ozdobte si relaxační koutek zahrady závěsným křeslem. Kromě odpočinku tak můžete i pozorovat život v zahradě, zvláště jestli jste si již vyrobili pítko pro ptáky nebo hmyzí hotel. V houpacím křesle se krásně čte, protože se přenesete v čase i prostoru přímo do děje knihy.

kreslo - Jak si netradičně a neotřele upravit zahradu

Zdroj foto: pixabay

Staré židle a mísy s květinami

Máte starý nábytek, na kterém už nechcete sedět a vodit sem návštěvy? Posaďte na oprýskané židle mísy nebo květináče s květinami, a uvidíte ten rozdíl. Najednou jako by nábytek ožil a poslouží vám ve druhém kole.

svitilna - Jak si netradičně a neotřele upravit zahradu

Zdroj foto: pixabay                            dekorace

Lucerna jako připomínka starých časů

Máte starou, třeba petrolejovou lampu nebo lucernu? Zkuste ji zase zprovoznit. Při večerním posezení na zahradě se vám podaří vykouzlit atmosféru jako za starých časů. Menší lucerničky můžete zavěsit na strom.

Bedýnky

Bedýnky nemusejí sloužit jen k uskladnění ovoce nebo ořechů, jako je tomu na našem obrázku. Máte-li přebytečné bedýnky, naplňte je zeminou smíchanou s kompostem a pěstujte v nich menší druhy zeleniny, bylinky, jahody apod. Výhodou bedýnek je, že je můžete umístit kamkoliv, přemístit, když je to potřeba, a dokonce i vršit na sebe.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář