ruze

Péče o růže během července: Proč je důležité poslední přihnojení

Během července růže překrásně kvetou, zejména pokud jste se o ně dobře starali již od jara. V červenci je péče o růže poněkud speciální, tak se podívejte, na co byste neměli zapomenout a proč.

Poslední přihnojení

To, co růže opravdu potřebují, aby bohatě kvetly, je přihnojování. V červenci jim však dopřejte poslední dávku, aby mohly všechny výhony do podzimu pořádně vyzrát. Nevyzrálé výhony by totiž nebyly dostatečně odolné mrazu a vaše růže by mohly být přes zimu poškozeny, i kdyby panovaly jen mírné mrazíky. Také používejte raději hnojivo s vyšším obsahem draslíku (podpoří další vykvetení na podzim) a s nižším obsahem dusíku (ten podporuje růst zelené hmoty).

Štěpování růží

V červenci je také nejvhodnější doba ke štěpování růží. Dobrými podnožemi jsou šípkové růže, ale musíte si vybrat silné výhony. Přesný návod na štěpování/očkování růží jsme vám přinesli na našich stránkách loni.

kvet ruze - Péče o růže během července: Proč je důležité poslední přihnojeníZalévání

Pokud je spíše suché léto, musíte růže také vydatně zalévat. Není to jen z toho důvodu, aby nezvadly, ale také, aby se poslední hnojivo dobře dostalo do půdy.

Popínavé růže

Popínavé růže, které kvetou jen jednou za rok, mají v červenci mnoho odkvetlých výhonů. Tyto výhony dostatečně seřezejte, podpoříte tím totiž růst letošních výhonů, které bohatě pokvetou zase v příštím roce. Nové výhony začněte tvarovat na oporu tak, aby nevznikala nevzhledná holá místa.

Ostatní růže

Ostatním růžím také důsledně odstřihávejte odkvetlé květy, protože se spíše dočkáte druhého kvetení v srpnu či na podzim.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář