katus

Zalévání kaktusů trochu jinak, ale vyplatí se to

Kaktusy jsou známé jako rostliny, které vydrží extrémní horko a sucho. Přesto ale potřebují občas zalít. Jak to udělat efektivně a tak, aby nám kaktusy dlouho vydržely a dělaly radost.

Kaktusy potřebují vodu jen občas

Ano, kaktusy vydrží i v létě na jižní straně domu, ale občas skutečně potřebují vodu. A je lepší, když dostanou hodně vody jednou za čas, než když je budete zalévat málo a často.

Jeden z možných způsobů zálivky

Kaktusy musíte mít zasazeny v hliněných květináčích, nikoliv v plastových nebo kovových – to je základní předpoklad. Do větší plné bedny nebo boxu naskládejte všechny kaktusy v květináčích (máte-li jich více, pak postup opakujte několikrát). Do bedny/boxu nalijte vlažnou vodu tak, aby nepřetékala do květináčů. Nechte kaktusy ve vodě stát asi 2 hodiny, aby se voda přes květináč dostala až ke kaktusům. Poté kaktusy opatrně vyndejte, květináče zespodu osušte a vraťte na jejich původní místo. Pokud máte kaktusů více, můžete do stejné vody ponořit další květináče.

kaktusy - Zalévání kaktusů trochu jinak, ale vyplatí se to

Zdroj foto: envato

Jak často kaktusy zalévat

Tímto způsobem kaktusy zalévejte 1x za 2 měsíce. Buďte trpěliví a vždy vyčkejte ty 2 hodiny, než se kaktusy dokonale provlhčí.

Vyplatí se to

Opravdu se vyplatí všechny kaktusy přesadit do hliněných květináčů, dát jim drenáž a navrch substrátu kamínky. Díky tomuto principu a pravidelně zálivce dosáhnete toho, že vám budou všechny kaktusy prospívat a většina z nich i kvést, a to i v našich podmínkách.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

sixteen − eleven =