bambus štěstí

Vypěstujte si bambus štěstí

Tato rostlinka, známá také jako Lucky Bamboo, není vlastně skutečným bambusem, ale jedná se o druh tropického dračince pruhovaného (Dracaena sanderiana). A proč si ji domů pořídit? Protože údajně přináší štěstí, hojnost a blahobyt obyvatelům domu nebo bytu, ve kterém se nachází.

Výběr zdravé rostliny

Již při nákupu rostliny se ujistěte, že je zdravá. Její stonek i listy musí být zelené. Jsou-li hnědé nebo žluté, rostlina není v pořádku. Takovou rozhodně nekupujte.

Kam ji doma umístit

Bambus potřebuje teplé stanoviště, ale ne přímé slunce, to by mu spálilo listy. Umístěte tedy rostlinu na okno, kam přímé paprsky slunce nedopadají.

Do vody, nebo do zeminy

Bambus štěstí můžete pěstovat jak ve vodě, tak v zemině. V každém případě potřebuje vysokou nádobu, aby se nepřevážil. Pokud jej budete pěstovat ve vodě, umístěte na dno několik kamínků a vodu používejte odstátou, dešťovou nebo destilovanou. Budete-li pěstovat bambus v zemině, musí mít květináč vespod otvor, aby mohla přebytečná voda odtékat.

bambus štěstí detail - Vypěstujte si bambus štěstí

Dostatek vláhy

Bambus pěstovaný ve vodě má dostatek vláhy stále, ale je potřeba vodu denně měnit. Bambus pěstovaný v zemině nepřelévejte, raději roste listy, pokud potřebujete zvýšit vzdušnou vlhkost.

Přihnojování

Bambus ke svému růstu potřebuje přihnojování – buď do vody při výměně vody, nebo tekutým hnojivem do půdy. Přihnojujte přírodními hnojivy, rostlina nesnáší soli a fosfor obsažené v syntetických hnojivech.

Jedovaté pro děti a domácí zvířata

Nezapomeňte, že stonek i listy jsou jedovaté pro děti i domácí zvířata, a tak rostlinku raději umístěte z jejich dosahu.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář