hrusky

Sloupovité hrušně jsou vhodné do malých zahrad i na balkon

Máte rádi hrušky a nevíte, zda si můžete dovolit pěstovat hrušeň z důvodů malého prostoru? Tak si pořiďte sloupovité hrušně.

Jak pěstovat sloupovitou hrušeň

Hrušeň podle odrůdy pěstujte spíše na slunném nebo polostinném stanovišti, v propustné půdě s neutrálním pH. Stejnou polohu i půdu zvolte do nádoby, ve které ji budete pěstovat na terase či balkonu. Výsadba je nejlepší na podzim (tak, aby stihla zakořenit před příchodem mrazů), nebo i na jaře (jakmile půda není příliš zmrzlá).

Které odrůdy jsou vhodné do zahrad a na balkonhrusne - Sloupovité hrušně jsou vhodné do malých zahrad i na balkon

Decora – jedná se o křížence velkých hrušní Clappova a Konference, avšak dosahuje maximálně 3 metry výšky, je pozdní, sklízí se v říjnu, přičemž konzumní zralosti dosahuje od prosince do února. Plody jsou středně velké, zabarvené do červena, takže mají i dekorativní účel (viz i název). Její výhodou je, že je velmi odolná vůči strupovitosti hrušní.

Saphira – dorůstá také maximálně 3 metrů, je středně pozdní, sklízí se v září, středně velké plody lahvovitého tvaru mají nejprve zelenou, později žlutou barvu a jsou chutné a velmi šťavnaté. Výhodou je pomalý růst.

Sunrise – americká odrůda hrušně, která je velmi odolná houbovitým plísňovým chorobám, sklízí se v polovině října, konzumní zralosti dosahuje v listopadu až únoru, středně velký plod má barvu zelenožlutou s červeným líčkem. Výhodou je, že je vhodná jak k přímému konzumu, tak ke konzervování (marmelády, džemy, kompoty).

Garden Pearl – jedna z trpasličích hrušní vhodná pro pěstování v květináči, plody jsou hnědozelené, velmi šťavnaté a sladké, vhodné pro děti, sklízí se v září, kdy je i v plné konzumní zralosti. Výhodou je samosprašnost.

Concorde – pozdní/zimní odrůda, sklízí se začátkem října, konzumní zralosti dosahuje v prosinci až únoru, barva plodu je zelená až žlutozelená a plod je sladký, šťavnatý a docela aromatický. Stromek je odolný proti rzi a velmi odolný vůči mrazu, vyžaduje však úrodnou půdu plnou živin.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář