ptacek

Pítka pro ptáky mohou být jednoduchá i originální

V současném suchém a teplém počasí všichni ptačí návštěvníci vaší zahrady ocení jakékoliv pítko pro ptáky, které budete pravidelně čistit a doplňovat vodou. Abyste se mohli inspirovat, přinášíme vám hned několik možností.

Základní požadavky na pítko

Vždy pamatujte na to, že pítka musí být bezpečná jak pro ptáky, tak pro ostatní zvířata i děti, které se na zahradě pohybují. Z hlediska bezpečnosti ptáků jsou lepší pítka vyvýšená, aby se k nim při pití nemohla připlížit kočka. Dále by pítka neměla být příliš hluboká, aby se opeřenec mohl napít, popř. i vykoupat, ale neutopil se.

Z jakých materiálů se pítka vyrábějí nebo dají vyrobitpitko - Pítka pro ptáky mohou být jednoduchá i originální

Kvalitní pítka mohou být z kamene, betonu, kovu, umělé hmoty i keramiky. Pokud si chcete takové pítko vyrobit sami, stačí vám i miska od květináče nebo víko od nějakého pěkného kbelíku.

Kam pítko umístit

Velká a těžká pítka slouží k tomu, aby jen tak ležela na zemi. Nejsou ale tolik bezpečná z hlediska koček. Menší pítka je možné zavěsit na systém z provázků na strom. A pak ještě existují pítka na nožce, která se dají zapíchnout třeba do skalky nebo pod strom.

Když je pítko příliš hluboké

Může se stát, že pítko je pro ptáky příliš hluboké. Potom jej doplňujte vodou jen z poloviny anebo na dno pítka umístěte kameny – ptáci si na nich budou moci odpočinout.

Pár originálních tipů

Hezká jsou pítka, na nichž je umístěn ptáček z materiálu pítka – kamenný, betonový aj. Docela originální řešení zvolilo pítko, kde socha kočky drží v předních packách nádobu pítka – jen nevím, zda se ptáci neleknou… Pěkná jsou pítka ve formě listů (kamenná i kovová) a rovněž zajímavé je pítko vyzdobené mozaikou.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář