foliovnik

Rádi byste si prodloužili pěstitelskou sezónu? Pak vsaďte na levné fóliovníky

Ne každý zahrádkář si může dovolit mít doma skleník. Jde o poměrně vysokou investici, navíc leckdy náročnou na místo i provedení. Existují však i mnohem levnější varianty, které vám však poslouží stejně dobře.
Na mysli máme samozřejmě fóliovníky, které váš dům a zahrada skvěle ocení. K mání je několik různých typů, jež vám na zahradě pomohou po celý rok.

Jednoduchý fóliovník pomůže brzy zjara

Rádi byste svou zeleninu už vysázeli na záhony, ale obáváte se pozdních jarních mrazíků nebo nepříznivého počasí? Se správnou fólií už nemusíte. Zeleninu stačí vysázet do hlubších rýh a přes vytvořené hrůbky natáhnout v případě potřeby fólii.

Větší konstrukce nahradí skleník

Existují samozřejmě i různé přenosné fóliovníky na zahradu, které mají podobu již hotové menší konstrukce, která se vcelku přenáší z místa na místo (což nebývá při větším množství těchto pomocníků příliš praktické). Ovšem pořídit lze i pomocníky, kteří se ve všech ohledech podobají skleníkům. Odolná fólie je nesena rozměrnou konstrukcí a vy pod ni můžete bez potíží vstupovat díky důmyslně řešeným dveřím.
Takto řešené zahradní fóliovníky vám poskytnou skvělé řešení pro pěstování zeleniny náročné na teplo a zároveň vám prodlouží její úrodu často až do samotného začátku zimy.

Použití fóliovníku v zimě

Řada druhů zeleniny snáší i poměrně nízké teploty. Pokud tedy svůj fóliovník obložíte slámou kvůli lepší izolaci (v horní části nechte samozřejmě otvor pro vstup světla), můžete v něm i během chladných zimních měsíců pěstovat mnoho druhů zeleniny. Skvělá je například kapusta (vhodné odrůdy jsou Winterbor a Red Russian), pozdní pór, špenát (odrůdy Winter Giant a Bloomsdale) nebo odolná asijská listová zelenina (např. mizuna nebo různé druhy listové hořčice).
———-Komerční článek———-
Štítky
,

Zanechte komentář