květiny vydrží t

Které řezané květiny koupit, aby vydržely co nejdéle?

Pokud chcete někomu věnovat květiny, nebo si udělat radost jen tak sami pro sebe, vždycky budete chtít, aby vám květiny vydržely co nejdéle. O tom, jak pečovat o řezané květiny, abyste prodloužili jejich životnost, jsme toho již napsali spoustu. Jaké ale vybírat druhy, které jen tak nezvadnou, o tom jsme ještě nepsali. Jaké druhy květin to tedy jsou?

Zde je jejich seznam:

Orchideje

Řezané orchideje mají nejen nádherný a elegantní vzhled, ale také dlouhou trvanlivost. Vydrží ve váze až tři týdny – cymbidium pak vydrží úplně nejdéle ze všech ostatních druhů orchidejí.

Jiřiny

Jiřiny dokážou vytvořit bohatou kytici. Podle výzkumů ale vydrží také ze všech řezaných květin téměř nejdéle. Při ideální péči o řezané jiřiny se z kytice můžete těšit neuvěřitelných 24 dní. Důležité je měnit každých pár dní vodu.

dlouho vydrží - Které řezané květiny koupit, aby vydržely co nejdéle?

Chryzantémy

Chryzantémy mají impozantní životnost 25 až 30 dní, i když vyžadují ořezávání a výměnu vody každý den.

Karafiáty

Tyto nádherné květiny můžete koupit snad ve všech barvách, na které si vzpomenete – klidně i temně rudé, co vypadají jako černé karafiáty. Dnes jsou karafiáty velice krásnou, ale také levnou květinou. Právě z těchto důvodů se karafiát těší oblibě již celá desetiletí. Ve váze se z nich můžete těšit něco mezi dvěma až třemi týdny, pokud se o ně budete dobře starat.

Lilie Casablanca

Tato odrůda lilie nabízí nevinná bílá poupátka, která se nezačnou otvírat dříve než za týden. To je také důvodem, proč tak dlouho vydrží. Tyto lilie dokážou vytvořit wow efekt do každé kytice pro své úžasné květy.

Řezané květiny, které vydrží

Předchozí výčet květin je opravdu složen z těch nejsilnějších květin, které vydrží dlouho. I tak je ale důležité o řezanou kytici pečovat a zajistit jí co nejlepší podmínky jak pro kvetení, tak také pro její dlouhé udržení. Dejte kytici mimo přímé sluneční záření, dále od ostatních zdrojů tepla, jako jsou žárovky, topení nebo třeba trouba či televizní sety. Měňte vodu co nejčastěji, a pokud možno čistěte i vázu, abyste předešli různých chorobám.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář