zahrada

Slaďte fasádu domu s vybavením dvora nebo zahrady – pomohou i takové detaily jako okenní kování

19.2.2022
1 214 Zobrazení

Rádi byste si pořídili opravdu jedinečně harmonický a vyladěný dům, který souzní se svým okolím a na první pohled vypadá, jakoby mezi svěží zelení a zahradním vybavením stál snad odjakživa? Pak se jednoznačně zaměřte na detaily.

Velmi důležitá je samozřejmě barva rámů oken či samotných dveří. I přes veškerou snahu však až příliš často působí jako monotónní monolit. A přitom stačí málo – doplnit vše o dobře vybrané kování nebo parapety.

Pravidlo tří platí i pro venkovní podmínky

Pokud jste někdy zařizovali vnitřek domu, určitě si vzpomínáte na „pravidlo tří“, které říká, že by se každá barva měla v místnosti nejméně třikrát zopakovat, aby do ní dokonale zapadla. Jinými slovy –  k červené pohovce by měla patřit ještě například lampička a menší koberec v téže barvě. A velmi podobné je to i při ladění exteriéru.

Ovšem ladit například zahradní lavičky nebo domek s barvou rámů leckdy nebývá příliš dobrý nápad. Vše totiž obvykle působí spíše násilně než přirozeně harmonicky. Řešení je však snadné. Stačí se zaměřit na drobnější prvky fasády, a ty v prostoru zopakovat.

S okny může ladit třeba i zástěna

Zalíbily se vám kliky a otevírání oken v barvě mosazi? Pak nechte ve stejném duchu natřít kupříkladu i špičky vašeho zahradního plotu (pokud to jeho design umožňuje), přebarvěte v tomto starobylém stylu zahradní zástěnu, která odděluje vaši soukromou zelenou oázu od ruchu zvenčí, anebo vsaďte na menší mosazné doplňky (koš na dřevo, zahradní sochy apod.). U parapetů pak můžete vsadit buď na jejich ladění s rámem či s kováním – záleží na tom, jaké barevné akcenty chcete podtrhnout více.

Uvidíte, že výsledek bude vypadat perfektně. A aby vše dopadlo přesně tak, jak si představujete, nakupte kování a další nezbytné prvky fasády u specialistů s širokým výběrem. Vstříc vám vyjde například e-shop Winkhaus, kde najdete vše nejenom pro okna a dveře, ale také například pro moderní chytrý dům apod. A pokud si nebudete vědět rady, pomohou vám vyškolení poradci.

———–Komerční článek———–

Štítky
, ,

Zanechte komentář