těstovinový salát

Těstovinový salát s kuřecím masem a mangem

Tento těstovinový salát můžete jíst samotný jako hlavní jídlo, ale pro velké jedlíky jej doplňte pečivem.

Co budete potřebovat

Na cca 4 porce bude potřebovat:mango 300x155 - Těstovinový salát s kuřecím masem a mangem

  • 250 g těstovin v suchém stavu,
  • ¼ pečeného kuřete (nebo 2–3 pečená stehna),
  • 1 mango,
  • zelené listy jakéhokoliv salátu (hlávkový, rukola, špenát) – dají se nahradit v nouzi i petrželkou nebo řeřichou z bylinkové zahrádky nebo v zimě z bylinkového okna,
  • sůl, pepř,
  • na zálivku: 2 lžíce olivového oleje, 1 lžičku citronové šťávy, 1 lžičku tekutého medu.

Postup

Těstoviny uvařte podle návodu na obalu v osolené vodě – nejlépe na skus. Dejte je zchladnout do mísy, přitom je pokapejte troškou olivového oleje a promíchejte, aby se neslepily. Mezitím si připravte kuřecí maso – oberte jej od kostí, zbavte kůže a nakrájejte na kousky. Mango oloupejte, zbavte pecky a také nakrájejte na kousky. (Těstoviny, kousky masa a kousky manga by měly být přibližně stejně velké.)

Připravte si zálivku: všechny suroviny důkladně promíchejte.

Ve velké míse smíchejte vychladlé těstoviny s kousky masa a manga. Rozložte na talíře a ozdobte kousky salátu. Osolte a opepřete podle chuti a zalijte zálivkou. Ihned podávejte.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Profilový obrázek

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář

Zavřít