vánoční stromek

Jak zužitkovat starý vánoční stromeček

Taky po Vánocích vyhodíte použitý vánoční stromeček na zahradu, aby uschnul, a pak přemýšlíte, na co by se mohl hodit? Máte pro vás pár nápadů.

  1. Když stromeček necháte pořádně vyschnout, nejlépe do léta, můžete ostříhat boční větvičky a nastříhat je na malé kousky, kterými se příští zimu bude dobře roztápět v krbu nebo kamnech. Malé jehličnaté větvičky hoří lépe než papír. Skladování větviček doporučujeme v prodyšných bedýnkách pod střechou, aby na ně nepršelo. Hodí se i na roztápění grilu.
  2. Ze zbylého kmenu stromku můžete nařezat „polínka“, která se vejdou do krbu, na topení.strom po vánocích 1 - Jak zužitkovat starý vánoční stromeček
  3. Z kmínku je také možné udělat tyčku např. pro pnoucí rostliny, které se raději pnou po opoře, jež není zcela hladká.
  4. Děti si někdy ze zbylého kmínku rády dělají 1. května vlastní májku na zahradě – stačí nazdobit pentlemi a zapíchnout do země.
  5. Pro dobrodruhy: Když je vám líto stromeček rozřezat anebo vám to přijde jako zbytečná práce, využijte jej 30. dubna na Čarodějnice. Celý suchý stromeček – samozřejmě až po opékání buřtíků – vhoďte do ohniště, ovšem při zabezpečení toho, aby vám nechytlo nic jiného. Také je dobré informovat hasiče, že budete rozdělávat větší oheň. Radost v očích dětí bude převeliká, protože oheň vám vyšlehne do výšky asi 10 metrů a ještě z něj budou lítat jiskry.
  6. Pokud netopíte v krbu a jehličí byste nevyužili jako podpal, můžete jehličnaté větvičky položit kolem zahrady jako ochranu proti slimákům. Slimáci jehličí nepřelezou, protože by se popíchali.
  7. Najemno nastříhané jehličí můžete použít jako hnědou složku do kompostu na prokládání zelených částí, např. trávy. Větší větvičky je ale potřeba rozdrtit v zahradním drtiči.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

1 × 3 =