buxus

Vánoční/adventní věnec z buxusu

Originální vánoční věnec si můžete vyrobit, i když zrovna nemáte po ruce větvičky jehličnanů. Vyzkoušejte třeba obyčejný buxus.

Co budete na výrobu věnce potřebovat

Na věnec si připravte:

  • korpus na věnec,
  • buxusové větvičky,
  • vázací drátek,
  • v případě adventního věnce: 4 stojánky na svíčky a 4 svíčky,
  • ozdoby, mašle,
  • tavná pistole a náplně do ní.
rostlina 600x332 - Vánoční/adventní věnec z buxusu

Zdroj foto: pixabay

Jak věnec vyrobit

Připravte si korpus a uvažte na něj pevným okem vázací drátek. Připevňujte jednotlivé větvičky buxusu tak, aby vždy silný konec větvičky přišel pod již uvázané větve a nevyčníval. Důkladně utahujte. Nakonec vázací drátek uvažte ke korpusu nebo k začátku vázacího drátku. Na věnec v případě adventního provedení zapíchněte stojánky na svíčky a do nich svíčky (obyčejné i čajové). Kolem svíček ovažte stužky nebo mašle, pomocí tavné pistole připevněte ozdoby umělé nebo přírodní.

TIP: Celý věnec můžete položit na talíř, který můžete občas doplnit vodou, aby buxus nezvadl a dlouho vydržel.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář