dekorace

Vintage nábytek na zahradě odhalí krásu dřeva

Přírodní materiály a jejich zpracování v různých historických obdobích tvoří základní kostru inspirace pro takzvaný vintage styl. Hlavní myšlenkou je vytvoření originálního kousku respektujícího materiál, který posloužil k jeho výrobě. Takový nábytek celou zahradu ozvláštní a oživí.

Nábytek ve vintage stylu se nesnaží přesně kopírovat nějaké historické předlohy, ale spíše si z nich vybírá ty nejkrásnější a nejzajímavější prvky a vtěluje je do nové jedinečné koncepce. I proto je vintage styl stále populárnější. A jak ho poznat? Charakterizuje ho několik jednoduchých znaků.

Krása dřeva zvýrazněná přírodní bílou

Dřevo samo o sobě zaujme svou jedinečnou kresbou a barvami. Existují ale techniky, které těmto vlastnostem dovolí ještě více vystoupit na povrch. Slyšeli jste například o bělení kmenů bonsají a zvýraznění mrtvého dřeva u stylu jin a jang? Něco podobného je možné i u běžného nábytku. Metoda white-wash dovolí jednotlivým prvkům dřeva vystoupit a celému modelu dodá neopakovatelný design a vzhled. Dřevo je krásné, ale přitom zůstává velmi odolné.

vintage - Vintage nábytek na zahradě odhalí krásu dřeva

Nábytek, který respektuje přirozený tvar dřeva

Vintage nábytek z exotického dřeva se často veze na vlně tolerance. Nemá jednotný šablonový tvar, ale hravě a lehce se přizpůsobuje použitým kmenům nebo dalším částem stromu. Vzhled tak není předem daný a vyplyne až po samotném dokončení díla. Takový nábytek je vždy originální a nikde na světě nenajdete úplně stejný kousek.

Oblé rohy, kovové prvky a barvy

Jedna z vln vintage stylu krásu přírodního dřeva téměř zcela opomíjí a místo toho dává přednost jeho preciznímu zpracování a doplnění o výrazné kovové prvky, jejichž šmrnc na závěr podtrhne natření nábytku vhodnou barvou. Celé kouzlo mohou doplnit i stylové doplňky z kůže nebo přírodních textilií.

 

TIP:

 
Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

 

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář