zidle dekorace

Zahradní nábytek trochu jinak. Použijte starší nebo vysloužilý nábytek z interiéru

Možná se vám vybaví moderní zahradní nábytek jako stůl, židle, lehátka, komody a úložné boxy, které dnes seženete v každé lepší prodejně zahradního nábytku a techniky. Ale nenechte se mýlit. Jako zahradní nábytek může sloužit i starší nebo vysloužilý nábytek z interiéru, i když trochu jinak.

dekorace zidle - Zahradní nábytek trochu jinak. Použijte starší nebo vysloužilý nábytek z interiéru

Foto: pixabay

Který nábytek přenést z domu na zahradu

Z interiéru na zahradu můžete přenést všechny menší kusy nábytku, jako je komoda, stolek, skříňka, židle, i části nábytku, jako jsou zásuvky, okenice, čelo postele. Ze všech těchto kusů a částí můžete vytvořit dokonalé dekorace, které vdechnou vaší zahradě punc výjimečnosti.

Jak nábytek nadekorovat

Nábytek můžete nechat tak, jak je – tedy se starobylou patinou, nejlepší v tomto případě bude nábytek po babičce. Je ale také možné jej dotvořit – například domalovat podle starých vzorů – malované almary a skříně, inspirovat se můžete v každém skansenu. Poslední možností je nábytek natřít barevnými laky, aby sám o sobě přitáhl pozornost.

Jak nábytek v zahradě využít

Nábytek můžete využít jako podstavec pod truhlíky a květináče, dále jako úložné boxy například pro příbory na zahradní párty. Některý stolek můžete využít při přesazování květin, aby vás nebolela záda. Na židli můžete umístit květiny, dekorace anebo na ní klasicky sedět a odpočívat. Zásuvky, které postavíte na výšku, se hodí jako živý obraz – můžete do nich malovat, postavit květináče nebo vázy s květinami.

gauc dekorace - Zahradní nábytek trochu jinak. Použijte starší nebo vysloužilý nábytek z interiéru

Foto: pixabay

Jak se o tento nábytek starat

Aby vám vaše dekorace dlouho vydržely, zkuste je napustit bezbarvým lakem či gelem na dřevo. Každý rok na jaře a na podzim kontrolujte jejich stav a případně opět zrenovujte. Na zimu i tento dřevěný nábytek patří spíše pod střechu nebo do zahradního domečku.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář