Vodni plocha v zahrade

Vodní plocha v zahradě – vybudujte si okrasná nebo koupací jezírka

25.10.2022
646 Zobrazení

Vodní prvek v zahradě je k nezaplacení. Nejen, že pohled na klidnou vodní plochu je velmi uklidňující, ale voda přitahuje různé živočichy a přispívá k tomu, aby zahrada ožila. V neposlední řadě vám zahradní jezírka mohou v letních měsících poskytnout příjemné osvěžení. Stačí se rozhodnout, zda byste měli raději okrasné nebo koupací jezírko.

Podle dlouholetých zkušeností odborníků ze společnosti Zahradní specialista se lidé často obracejí na profesionální firmy a nechávají si zahradní jezírka navrhnout a zrealizovat na míru. Nejen návrh, ale i stavba jezírka je díky tomu bez starostí. Řada kutilů se ale do vybudování zahradních vodních ploch pouští svépomocí.

okrasna koupaci jezirka - Vodní plocha v zahradě - vybudujte si okrasná nebo koupací jezírka

zahradni-specialista.cz

Okrasná zahradní jezírka jsou místem pro relaxaci

Hlavní funkcí okrasného přírodního jezírka je vytvoření vodní plochy, která plně zapadne do zahrady a stane se její přirozenou součástí. Okrasná zahradní jezírka se dají kombinovat s potoky a skalkami.

Na co myslet při budování okrasného jezírka

U okrasných jezírek hraje důležitou roli výběr materiálů a rostlin, aby bylo dosaženo správného mikroklimatu v jezírku. Pokud chcete mít s údržbou jezírka co nejméně práce, neumisťujte ho blízko ke stromům, aby do něj nepadalo listí. Jezírko osaďte rostlinami a vodními živočichy, kteří pomáhají jezírko čistit a zbavují ho řas. Jezírko může být ve formě hotových plastových nádrží nebo si můžete tvar a velikost jezírka určit sami, vyhloubit prohlubeň a tu opatřit geotextilií a folií.

Koupací jezírka vám poskytnou osvěžení

Velmi oblíbená jsou v poslední době zahradní jezírka, ve kterých se můžete i vykoupat. Nejlepší je, pokud si takové jezírko necháte vytvořit odborníky, kteří zvolí takové materiály, které vám umožní plnohodnotné využití jezírka.

koupaci jezirka - Vodní plocha v zahradě - vybudujte si okrasná nebo koupací jezírka

Zdroj foto: zahradni-specialista.cz

Co by nemělo koupacímu jezírku chybět

Důležitý je zejména výběr správné filtrace, která zajistí, aby byla voda stále křišťálově čistá. Koupací jezírka (přírodní bazény) mohou být kombinovány s fontánkami, vodopády či terasou, ze které se dá pohodlně vstoupit do vody. Velmi příjemné jsou vodní zálivy a rozdělení vodní plochy na mělké a hluboké části. Samozřejmostí je pak osázení plochy rostlinami.

Pokud nemáte s budováním zahradních jezírek zkušenosti, přenechte tuto práci těm zkušenějším. Vyhnete se tak zbytečným chybám a zklamání. Ať už budete mít malé okrasné zahradní jezírko nebo velké koupací jezírko, vždy se budete moci těšit z toho, že vaše zahrada získá úplně nový rozměr.

———-Komerční článek———-

Zanechte komentář