heřmánková voda

Vyrobte si heřmánkovou pleťovou vodu. Nepodráždí pleť a odstraňuje červené skvrny v obličeji

Máte jemnou pleť a těžko se vám shání ta správná pleťová voda? Neustále trpíte na podrážděnou pokožku a tvoří se vám červené skvrnky? Vyzkoušejte domácí heřmánkovou vodu, kterou lehce nahradíte všechny vaše dosavadní pokusy. A už nikdy se jí nevzdáte.

Co budete potřebovat

Na výrobu jedné lahvičky heřmánkové vody budete potřebovat:

– 1 lžičku sušených heřmánkových květů,

– 100 ml lihu,

– 250 ml destilované vody,

– lahvičku (nejlépe s rozprašovačem).

A jak správně postupovat

Sušené květy heřmánku nejprve zalijte lihem a nechte asi 10 minut louhovat. Poté sceďte a přilijte destilovanou vodu. Řádně promíchejte a uchovávejte v chladu a suchu. Ideální je lahvička s rozprašovačem.

heřmánek - Vyrobte si heřmánkovou pleťovou vodu. Nepodráždí pleť a odstraňuje červené skvrny v obličeji

Jak vodu používat

Heřmánkovou pleťovou vodu můžete používat dle potřeby, nejlépe ráno a večer po odlíčení. Nastříkejte malé množství na vatový tamponek a pleť důkladně vyčistěte. Neoplachujte vodou a nechte heřmánek blahodárně působit.

Co všechno heřmánek způsobí

Vaše pleť bude po použití heřmánkové vody zklidněná a čistá. Heřmánek navíc dodá pleti svěží vzhled. Nebudete cítit žádné podráždění a častým používáním se vám přestanou tvořit červené skvrnky v obličeji. Protože heřmánek má protizánětlivé účinky, vaši pokožku nejen vyčistí, ale současně i oživí. Heřmánek vám pomůže také v boji proti akné. Heřmánková voda dokáže zklidnit dokonce i pokožku spálenou sluncem či ošlehanou větrem. Tuto domácí pleťovou vodu můžete navíc použít i na místa postižená ekzémem nebo jinou kožní vyrážkou.

Přesvědčili jsme vás o výhodách domácí heřmánkové pleťové vody a zkusíte si ji vyrobit také?
 

Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE

 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář