zahradní domek

Jak si pořídit levný, a přitom kvalitní zahradní domek?

Zima je sice ještě v plném proudu, ale už teď se vyplatí myslet na nadcházející jarní sezónu a zahradní domek. Děsíte se množství zahradního nářadí a dalších pomůcek, které budete muset zase uskladnit na přístupné místo? S vhodným přístřeškem to půjde raz dva.

Proč si pořídit zahradní domek

Domky na nářadí patří mezi nejpraktičtější, a navíc nejelegantnější doplňky na každé zahradě. Řeč je samozřejmě o těch dřevěných, které vás kromě své estetické a ekologické stránky uchvátí také svou příznivou cenou.

Už nikdy nebudete muset svou zahradní lopatku potupně zapichovat na okraj záhonu jen proto, abyste pro ni příště nemuseli zase do sklepa. Dovnitř se vejde také zahradní hadice, o kterou se už vaše děti nikdy nepřerazí a pověřenému pracantovi se zase nepřiplete pod sekačku na trávu.

Kvalita za příznivou cenu – jak na to

Existuje několik kritérií, podle který vybírat levný zahradní domek, u něhož se však nemusíte obávat o kvalitu. I když se budete muset smířit s několika kompromisy (zejména co do vzhledu).

domek - Jak si pořídit levný, a přitom kvalitní zahradní domek?

  • Hledejte domky vyráběné ve větších kusových sériích, což snižuje jejich cenu, aniž by byla jakkoli dotčena kvalita.
  • Pátrejte po výrobci pracujícím se strojově opracovaným smrkovým dřevem – řádně vysušeným a samozřejmě výborné kvality. Je levné, a přitom opravdu odolné.
  • Jděte tam, kde je váš vysněný zahradní domek možné navíc dovybavit o celou řadu praktických doplňků. Ušetříte tak za náročná řešení na míru.

Pokud je zahrada vaší společnou vášní, budou se vám zahradní domky líbit i z dalšího důvodu: muž si do nich může uschovat všechny své kutilské serepetičky, které se jinak nachází rozházené různě po zahradě. A žena si do své části zase uloží všechny hrnečky a další drobnosti, jež se jí už do domácnosti nehodí, ale se kterými se přesto nechce rozloučit.

 

TIP:

 
Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář

Zavřít