zahradní nábytek

Plastový zahradní nábytek: Jak ho správně udržovat

Plastový zahradní nábytek: Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli svůj zahradní nábytek z plastu čistíte správně? Může se to zdát jako banalita, ale špatně zvolené čistící prostředky dokáží vaše židle, stolky nebo zahradní lehátka poškodit klidně už po prvním použití. Je třeba myslet na to, že povrch plastových předmětů všeobecně je velmi měkký a náchylný k poškození. Žádné drsné čistící metody jim tedy rozhodně neprospívají a narazit můžete i s obyčejnou chemií. A co tedy pro čištění plastů používat?

Na houbičku na nádobí raději zapomeňte

Vůbec se kuchyni vyhněte, pokud hledáte něco, čím byste svůj zbrusu nový zahradní nábytek z plastu očistili. Povolena je nanejvýš bavlněná utěrka nebo hadřík z mikrovlákna. I měkká strana houbičky na nádobí můžete některé typy plastu poškodit. Na první pohled to neuvidíte, ovšem vzniklé mikrotrhliny jsou ideálními místy pro usazování špíny.

lehátka - Plastový zahradní nábytek: Jak ho správně udržovat

Zdroj foto: pixabay

A totéž platí i o běžných prostředcích na nádobí – ty plast pro změnu naleptávají. A zcela zapovězen je samozřejmě i písek apod. Nenechte se mýlit – nábytek bude prvních pár dní vypadat skvěle,pak se však opět zašpiní. A tento proces bude tím rychlejší, čím častěji ho budete čistit nevhodnými prostředky.

S domácím arzenálem si nevystačíte

S lehkým znečištěním si poradí obyčejná voda. Ale pokud potřebujete plastový nábytek vyčistit důkladněji – například po zimě, doporučujeme si zakoupit speciální čistič na plasty. Nejde o nijak velkou investici, a navíc ho budete potřebovat opravdu málo. Jedno zakoupené balení vám tak s přehledem vystačí klidně na celou sezónu. Čistění bude rychlejší a snazší a prodloužíte tím také krásu svých zahradních pomocníků. A to se rozhodně počítá.

Nebo máte jiný návod na to, jak se starat o zahradní nábytek? Všechny zajímavé nápady rádi uvítáme v komentářích pod článkem.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář