clitoria

Clitoria ternatea aneb modrý čaj. Vyrobit lze jen z této rostliny

Každý z nás zná alespoň několik druhů čajů, existuje však jeden čaj, který zná jen málokdo. Je jím modrý čaj z rostliny Clitoria ternatea, který je opravdovým unikátem, vyrobit ho můžete pouze z květů této rostliny.

Rostlina získala svůj název podle jména indonéského ostrova Ternate. Také je dávána do souvislosti s jednou intimní částí ženského těla, které se květ velmi podobá. Je to liána z jižní Asie, pěstuje se v tropických oblastech jako okrasná rostlina, dokonce se dá pěstovat i u nás, jen nesnese zimu, takže se musí pěstovat jako přenosná nebo skleníková rostlina. Také se můžete setkat s názvem motýlí hrachový květ. Využívá se i jako přírodní barvivo nápojů a potravin. Pochází z jižní Asie.

Očista tělaclitoria ternate - Clitoria ternatea aneb modrý čaj. Vyrobit lze jen z této rostliny

Má výbornou schopnost očistit organismus. Detoxikuje ho, odplavuje z něj volné radikály a nežádoucí látky. Čistí močové ústrojí a trávicí trakt.

Blahodárný vliv na pleť

Čistí tělo, podporuje pružnost a působí proti tvorbě vrásek.

Krása pro vlasy

Prokrvuje vlasovou pokožku, vlasy lépe rostou a jsou chráněny před vnějšími vlivy. Vlasový porost bude hustý a zdravý. Zabraňuje vypadávání vlasů a jejich šedivění.

Zklidňuje psychiku

Pozitivně působí na zklidnění organismu, dokonce má analgetický účinek, je výborný při migréně. Podporuje mozkovou činnost při psychickém vypětí. Působí proti nespavosti a chronické únavě. Antidepresivní a antistresové účinky.

Správně fungování metabolismu

Snižuje chuť k jídlu, což je plus při redukčních dietách. Ovlivňuje metabolismus glukózy, snižuje hladinu krevního cukru.

Účinky na plodnost

Má afrodiziakální účinky, podporuje ženskou i mužskou sexuální činnost. Zvyšuje motilitu spermií.

Jak si čaj připravit

K dostání je ve specializovaných prodejnách nebo ve směsi s jinými bylinami. Vezměte 6-8 květin, zalijte horkou vodou, 850 C – 900 C. Nechte 3 – 4 minuty louhovat, přidat lze zázvor, med, citron.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář

Zavřít