nábytek

Jak na zažloutlý zahradní nábytek? Pomoc existuje

Možná jste už také slyšeli  tom, že jakmile jednou plast vlivem slunečního záření a dalších faktorů zežloutne, nedá se s tím už nic dělat. Naštěstí to není tak docela pravda. Hotovo za minutku mít sice nebudete, ale za trochu práce tenhle efekt opravdu stojí. Jak tedy na zažloutlý zahradní nábytek?

Předem je třeba říct, že bohužel na všechny plasty naše metoda nefunguje. Větší šanci mají ovšem matné povrchy, lesklé jsou vybělitelné mnohem hůře. Navíc si musíte ohlídat to správné počasí nebo také zainvestovat do nákupu UV lampy.

Jak vyčistit kancelářskou techniku – nebo zahradní nábytek

Ne, nadpis rozhodně není náhodný. Za tímto čistícím postupem opravdu stojí ajťáci, kteří už měli plné zuby svých zažloutlých kopírek a dalších kancelářských předmětů. Ale dá se velmi dobře aplikovat i na jakékoliv jiné předměty (viz výše).

Potřebovat budete jen tři základní ingredience:

  • peroxid vodíku
  • bělidlo na bázi aktivního kyslíku
  • glycerin

plastový nábytek - Jak na zažloutlý zahradní nábytek? Pomoc existuje

Jak připravit čistič na opravdu zažloutlý zahradní nábytek

Všechny uvedené ingredience smíchejte. Množství by mělo být přibližně stejné, není ovšem třeba vše vážit na gramy. Postupujte opatrně, použijte hlubší kyblík a nezapomeňte také na rukavice. Poté směs naneste na plastový nábytek, který chcete dobře vyčistit. Pasta musí být tak tuhá, aby držela a nestékala, nebo jen opravdu minimálně. Menší plastové části lze do roztoku přímo namočit – tehdy je efekt největší.

A dál už nemusíte dělat skoro nic, jen vystavit nábytek silnému zdroji UV záření. Speciální lampa je sázkou na jistotu, ovšem hodně pomůže i vynesení nábytku na trávník za slunného dne. Postup bělení můžete průběžně kontrolovat  – po několika hodinách (pod lampou dříve) je hotovo. Nábytek očistěte čistou vodou, otřete a dále používejte jako obvykle. Bude vypadat skoro jako nový a to jen s minimem práce. Tak co na to říkáte? Vyzkoušíte to na vašem nábytku?

 

TIP:

Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář