dekorace zahrady

Vyrobte si dekorace do zahrady a využijte k tomu staré věci

Jistě vás někdy napadne, čím byste si zkrášlili zahradu a zpříjemnili pobyt na ní? A na druhou stranu máte doma určitě plno starých věcí, které je vám třeba líto vyhodit. Tak tedy spojte příjemné s užitečným a vyrobte si vlastní dekorace.

Kytičky a motýlci ze dřeva

Doma už jsou třeba jako dekorace okoukané, ale venku by ještě mohly posloužit. Zvláště když ještě nekvetou živé květiny. Všechny tyto dřevěné dekorace ve formě kytiček a motýlků přelakujte lakem vhodným do exteriéru a zapíchejte je to truhlíků, květináčů nebo přímo do záhonů. Zahrada se ihned rozehraje novými barvami.

Květináče z nádobí

Okoukaly se vám obyčejné květináče a na drahé stylové nemáte peníze? Pak vezměte starší hrnce z kuchyně, které už nepoužíváte, můžete je natřít svými oblíbenými barvami a zasadit do nich květiny, kaktusy a bylinky. Vypadá to jednoduše, ale barevnost se v zahradě neztratí.

kvetinac dekorace - Vyrobte si dekorace do zahrady a využijte k tomu staré věci

Kov do zahrady

Nebojte se do zahrady zapojit kovové prvky. Když je důkladně ošetříte proti rezivění, vydrží vám dlouho. Můžete si pořídit dekorativní ještěrku nebo žabičku k pítku nebo zahradnímu jezírku. Kovové držáky na květináče také splní svou úlohu dokonale. Kovové nádoby budou mít zase jinou patinu než ty keramické. Kovové klepadlo přinese do vaší zahrady nádech starých časů.

kovova dekorace - Vyrobte si dekorace do zahrady a využijte k tomu staré věci

Kameny a kamínky

Kameny můžete využít na cestičky, kamennou suchou zídku nebo do skalky. Ale také si můžete do zahrady zasadit jeden velký okrasný kámen, nebo naopak malinké kamínky nasbírané na cestách poházet okolo květináčů. Všechna využití kamene v zahradě mají své opodstatnění a kámen se do přírodní scenérie vyložené hodí.

dekorativni kameny - Vyrobte si dekorace do zahrady a využijte k tomu staré věciZvonkohra

V koutku zahrady, kde chcete odpočívat (a nezapomeňte si takový koutek skutečně vytvořit), si aranžujte zvonkohru. Může být z kamínků, korálků, mušliček nebo dřevěných větviček, ale vždy taková, aby se s foukáním i mírného větru rozezněla. Je to balzám na duši.

 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář