dizygotéka

Elegantní dizygotéka zkrášlí každý interiér a upoutá pozornost

Dizygotéka má ve svém názvu skutečně přívlastek elegantní (Dizygtheca elegantissima), a to plným právem. Okrasné listy červené nebo fialové barvy s drobnými zoubky k sobě přitahují pozornost. A v bytě se hodí k několikerému uplatnění.

Kam umístit tuto krásku

Dizygotéku můžete umístit na květinové okno – jen dbejte na to, že nemá ráda přímé slunce, zejména přímý letní polední úpal. Hodí se však také do hydroponické vázy. Zajímavá bude jako solitéra, ale i jako doplněk k mohutnějším rostlinám s většími listy.

Dizygotheca - Elegantní dizygotéka zkrášlí každý interiér a upoutá pozornost

Zdroj foto: commons.wikimedia.org                       Dizygotéka

Co dizygotéka potřebuje

Dizygotéka potřebuje dostatek světla, ale nemiluje přímé slunce. Optimální teplota bude celoročně 18–22 °C. Zálivku vyžaduje střední, kořenový bal nesmí nikdy zcela vyschnout, ale také nesmí být trvale v přemokřené půdě. Upřednostňuje vysokou vzdušnou vlhkost – takže rosení, občasné sprchování atd. Jako substrát postačí obyčejná zahradnická zemina, ještě lepší je však drnovka + listovka + písek ve stejných dílech. Na dno květináče umístěte drenáž. Přesazování se doporučuje jednou za 2–3 roky. A také se říká, že čím je tato rostlina starší, tím je odolnější.

Co dizygotéce škodí

Dizygotéce škodí průvan, chlad, prudké výkyvy teplot, přelití a suchý vzduch. Za takových podmínek začne shazovat listy a může i uhynout. Hnědnutí špiček listů většinou znamená, že vyschl kořenový bal. Ve velmi suchém prostředí ji také mohou napadnout škůdci, nejčastěji štítenky a svilušky.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

eighteen + fourteen =